Jak zmierzyć szybę do kominka?

Właśnie pękła Ci szyba kominkowa i zastanawiasz się jak ją wymienić?

Zanim wyrzucisz starą, uszkodzoną szybę do kominka spróbuj najpierw ją zmierzyć. Mierzenie szyby żaroodpornej, to nie jest trudna sprawa, warto jednak pamiętać o kilku kwestiach.

Pomiar szyby do kominka powinien być precyzyjny – tylko idealnie dopasowana szyba do kominka zapewni odpowiednie i bezpieczne funkcjonowanie instalacji kominkowej w domu.

Jeśli zamówimy za dużą szybę, w warunkach domowych jej skrócenie będzie praktycznie niemożliwe, za mała szyba kominkowa po prostu wypadnie nam z ramy. Nasza firma zajmuje się wycinaniem szyb kominkowych na wymiar, co oznacza, że przygotujemy każdą wielkość szyby. Gwarantujemy, że szyba do kominka zostanie wycięta zgodnie z podanym wymiarem, a brzegi szyby będą oszlifowane żeby wzmocnić jej wytrzymałość.

Aby odpowiednio zmierzyć szybę kominkową najlepiej wymontować starą szybę, położyć na płasko i ją zmierzyć. Pamiętaj, że używana szyba do kominka mogła ulec minimalnemu odkształceniu, więc warto uzyskany wymiar zmniejszyć o 2mm na stronę. Jeśli pomiar uszkodzonej szyby do kominka nie jest możliwy, nowa musi być dopasowana do ramy kominka. Przed wykonaniem pomiaru należy oczyścić ramę, a następnie od jej wielkości odjąć przynajmniej po 2mm z wysokości i szerokości – na szybę żaroodporną oraz ramę oddziałuje skrajnie wysoka temperatura, która może powodować odkształcenia. Wielkość zostawionego „luzu” na ramie zależeć będzie od jej wielkości i możliwości technicznych – jeśli masz wątpliwości przy wykonaniu takiego pomiaru „na minusie” – zadzwoń do nas – nasi specjaliści pomogą zmierzyć szybę do kominka.

Pozostaje jeszcze kwestia szyb do kominka o niestandardowym wymiarze, np. z łukiem. Pomiar takich szyb kominkowych może być problematyczny. W zależności od własnych możliwości prosimy o przygotowanie rysunku technicznego, bądź odrysowanie starej szyby w celu sporządzenia szablonu i wysłanie go do nas.

Pomiar wykonany? Zadzwoń do nas, bądź wypełnij formularz, a wycenimy i następnie starannie przygotujemy szybę do kominka na wymiar dla Ciebie. Do każdego zamówienia podchodzimy w sposób indywidualny – zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *