Co wpływa na cenę szyby do kominka?
Cena szyby do kominka zależna jest przed wszystkim od jej wymiaru. Koszt szyb żaroodpornych liczony jest od cen za metr kwadratowy. Więc prosta zasada – im większej szyby kominkowej będziemy potrzebować, tym będzie ona droższa. Dodatkową opłatę doliczamy również za niestandardowe docinanie szyby – takie jak szyba do kominka z łukiem, ze ściętymi rogami, otworem na np. uchwyt. Do ceny szyby do kominka doliczamy też opłatę za przesyłkę, kiedy niemożliwe jest jej odebranie u nas osobiście. Ze względu na wzrost kosztów przesyłek u przewoźnika oraz podwyżki materiałów do pakowania tylko duże zamówienia dostają przesyłkę gratis.
Jak przygotować się do montażu szyby do kominka, by się nie denerwować ?
Podpowiadamy – ze szkłem cenna jest cierpliwość. A żeby się nie denerwować… zacznijmy od starannego pomiaru szyby kominkowej. Najlepiej zdemontować starą szybę do kominka i ją zmierzyć miarą budowlaną. Podczas demontażu warto zrobić zdjęcia – jak wyglądało mocowanie szyby oraz jak umieszczona była uszczelka. Kominek, czy piecyk w zależności od producenta posiadają inne rozwiązania techniczne i telefonicznie nie jesteśmy w stanie podpowiedzieć jak co do szczegółów wykonać montaż. Do montażu szyby do kominka będziemy potrzebować oczywiście nową szybę, narzędzia, kawałek papieru ściernego (do delikatnego oczyszczenia ramy) oraz uszczelkę (sznur żaroodporny).
Jakie będą dodatkowe koszty podczas wymiany szyby do kominka?
Zakładając, że kiedy pęknie nam szyba do kominka nic obok nie uległo uszkodzeniu, oprócz szyby do kominka prawdopodobnie potrzebować będziemy również uszczelkę. Na rynku mamy różne rodzaje uszczelnień – najczęściej stosuje się sznur żaroodporny – występuje on w różnych grubościach i najczęściej sprzedawany jest w m.b. Sznur może posiadać taśmę klejącą, jeśli jednak jej nie ma, a nasze możliwości techniczne nie pozwalają na wsunięcie go bez klejenia, będziemy potrzebować klej żaroodporny. Warto zwrócić uwagę podczas jego kupna, że klej musi być wytrzymały na temperaturę. Dodatkowym kosztem podczas wymiany szyby kominkowej mogą być akcesoria do wymiany takie jak śruby, czy blaszki, które uszkodzimy np. podczas próby odkręcenia zapieczonej szyby.
To może oprócz szyby do kominka, warto też pomyśleć o szybie pod kominek?
Skoro już wymieniamy szybę do kominka, może warto pomyśleć o szybie hartowanej pod kominek? Szyba pod kominkiem, czy piecykiem zwiększy poczucie naszego bezpieczeństwa, a w okresie przedświątecznym ułatwi porządki. Szybę hartowaną można zamówić na wymiar, czyli ściśle według własnego projektu. Podczas składania zamówienia podpowiadamy jaka powinna być grubość szkła hartowanego i jaka niezbędna obróbka będzie potrzebna. Szyba hartowana pod kominkiem jest sześciokrotnie bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne od zwykłej szyby „okiennej” – można po niej skakać ?. Zapraszamy do naszego artykułu dotyczącego szyb hartowanych pod kominek tutaj.
Ile ostatecznie zapłacimy za szybę do kominka?
Na koniec – to ile zapłacimy za naszą szybę do kominka? Wzrost cen szkła sprawił, że w ostatnim czasie cena za metr kwadratowy ulegała zmianie już dwukrotnie. W chwili pisania artykułu cena za m2 szkła żaroodpornego wynosiła 1400zł. Gratis szlifujemy brzegi szyby, co wzmacnia jej wytrzymałość mechaniczną oraz zwiększa bezpieczeństwo montażu – nie pokaleczą się Państwo. Wszystkie dodatkowe obróbki szkła ustalamy i wyceniamy podczas rozmowy telefonicznej. Jeśli są Państwo ciekawi, ile będzie kosztowała nowa szyba do kominka zapraszamy pod numerem 697 525 884.