Szyba pod kominek, a rodzaj szyby do kominka na wymiar

Szyba pod kominek ma za zadanie ochronić powierzchnię na której będzie zamontowana przed działaniem płomienia, czy po prostu przed brudem lub ułatwić sprzątnięcie fragmentów drewna. Zamawiając szybę pod kominek warto wiedzieć, że zamawiamy nie szkło żaroodporne do kominka, a szkło hartowane. Warto dokładnie sprecyzować nasze zamówienie – nie szyba do kominka, a pod kominek. Szkło hartowane stosowane jest głównie w celach ochronnych. Hartowanie szkła zwiększa aż 6-krotnie jego wytrzymałość mechaniczną, dlatego na szkle hartowanym z powodzeniem można postawić ciężką kozę, czy odkładać kawałki drewna. Dodatkowo szkło stosowane pod kominek będzie spełniało funkcje dekoracyjne – dużo lepiej się prezentuje niż położenie kawałka blachy.

Szyba pod kominek na wymiar

Szyba pod kominek, a nasze bezpieczeństwo

Montując szybę pod kominek, na ścianę, czy przed kominek mamy pewność, że iskry nie podpalą najbliższych przedmiotów. Zwiększona wytrzymałość mechaniczna szkła hartowanego ochroni podłogę przed spadającym drewnem – szkło hartowane nie pęknie. Jest bardzo trudno je uszkodzić, warto jednak zabezpieczyć brzegi szyby (tutaj jest największa szansa na „zbicie”). Jeśli jednak uda nam się uszkodzić szkło hartowane, nie pęka ono na ostre kawałki jak tradycyjne szkło „okienne”.  Szkło hartowane pęka na mnóstwo malutkich odłamków, dzięki czemu mamy pewność, że się nie pokaleczymy. Jedynym problemem jest sprzątniecie całego bałaganu. Po więcej informacji na temat szyb hartowanych pod kominek zapraszamy tutaj.

Szyba pod kominek, a sposób jej zamówienia

Zamówienie szyby pod kominek jest niezwykle proste. Możemy to zrobić oczywiście bez wychodzenia z domu. Szybę pod kominek możemy dowolnie zaprojektować – jest to produkt wykonywany na wymiar – ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i przestrzeń w domu. Oprócz kształtu możemy również wybrać grubość szyby pod kominek – zawsze jednak doradzamy optymalną grubość w zależności od potrzeb. Projekt szyby pod kominek można przesłać nam mmsem, lub mailowo. Przygotujemy dla Państwa wycenę i odpowiednio doradzimy. Czas oczekiwania na szybę hartowaną pod kominek to kilka dni roboczych. Przy większych szybach zwykle prosimy o niewielką zaliczkę przed rozpoczęciem realizacji zamówienia. Szyba pod kominek trafia prosto pod Państwa drzwi – wysyłamy ją kurierem. Warto jednak dokładnie przemyśleć projekt, ponieważ szyb hartowanych nie można przerabiać. Każda ingerencja w takim szkle spowoduje, że ono „wybuchnie” w drobne kawałki. Przypominamy też, że produkty wykonane na wymiar nie podlegają zwrotom.

Zapraszamy do zamówień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *