Pękła szyba do kominka?

Właśnie pękła szyba w kominku, lub piecyku? Skoro to czytasz, świetnie trafiłeś. Szyba do kominka zamówiona przez Internet to żaden problem. Trzeba jednak pamiętać o trzech rzeczach. Po pierwsze o dobrze wykonanym pomiarze szyby. Następnie o prawidłowym podaniu adresu dostawy. A po trzecie… zostaje jeszcze odpowiednio przygotować i wykonać montaż szyby kominkowej.

Jak wykonać pomiar szyby do kominka?

Pomiar szyby do kominka wydaje się być bardzo prostą sprawą. Jest to jednak proste zdanie, gdy mamy możliwość zmierzyć starą szybę kominkową. Wtedy mierzymy szybę do kominka miarą budowlaną i podajemy uzyskany wymiar podczas składania zamówienia. Kiedy jednak szyba kominkowa pękła na wiele części, lub sprawca rozbicia szkła żaroodpornego szybko posprząta po sobie, zmierzenie szyby kominkowej przysparza klientom nieco trudności. Należy zmierzyć ramę drzwiczek w miejscu, gdzie osadzona powinna być szyba i od tego wymiaru odjąć od 2 do 5 mm. Odejmujemy tą wartość od całkowitej długości i całkowitej szerokości. My przygotowujemy szybę do kominka na wymiar podany przez klienta (co do milimetra!).

Jak zamówić szybę do kominka z wysyłką?

U nas można zamówić szybę do kominka bez zbędnych formalności. Wystarczy zadzwonić. Zawsze też wysyłamy potwierdzenie zamówienia w celu jego sprawdzenia przez Klienta. Nie wysyłamy żadnych informacji na podany adres mailowy. Do złożenia zamówienia należy podać: wymiary szyby do kominka, imię i nazwisko (lub nazwę firmy), telefon kontaktowy i adres dostawy z kodem pocztowym. Szyba kominkowa będzie przygotowana na wymiar i wysłana kurierem pod Państwa drzwi z płatnością przy odbiorze. Termin przewidywanej dostawy zawsze podajemy podczas składania zamówienia. Nasze szyby do kominka zwykle są w Państwa domach w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia.

Montaż szyby do kominka

Montaż szyby do kominka nie wymaga nadzwyczajnego przygotowania. Warto jednak uważnie wykonać demontaż starej szyby żeby poprawnie zamontować nową (w ten sam sposób). Każdy kominek, czy piecyk może mieć inny sposób mocowania szyby kominkowej oraz zupełnie różny rodzaj użytej uszczelki. Jest to kwestia modelu, czy producenta. Ale szkło żaroodporne, które posiadamy w ofercie jest uniwersalne, będzie pasowało do każdego kominka oraz do wszystkich piecyków. Żeby ułatwić sobie montaż szyby do kominka, warto zdemontować drzwiczki i zadanie wykonać na płasko. Należy pamiętać o tym, żeby śrub mocujących szybę nie dokręcać do końca. O montażu szyb kominkowych na własną rękę więcej pisaliśmy tutaj.

A może oprócz szyby do kominka przydałaby się szyba pod kominek?

Kiedy nowa szyba do kominka cieszy już oko zamontowana w ramie, może warto pomyśleć o zabezpieczeniu podłogi przed iskrami, lub brudem z paleniska? Oprócz szyb do kominka zajmujemy się również szkłem hartowanym pod kominek. Szkło hartowane można zamówić u nas na wymiar według wykonanego rysunku. Grubość szkła dopasowujemy do Państwa oczekiwań, lub zrealizujemy gotowy pomysł. O szybach hartowanych więcej pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *