Pęknięta szyba w kominku – problem w domu

Pęknięta, lub zupełnie rozbita szyba do kominka to ogromny problem w domu. Nie tylko psuje efekt wizualny kominka, ale uniemożliwia ogrzewanie pomieszczenia. Zastanawiamy się więc jak zabrać się za wymianę szyby kominkowej. Czy uda nam się to zrobić na własną rękę, czy szukać specjalisty? Wszystko oczywiście zależy od naszych umiejętności manualnych i miejsca, gdzie się znajdujemy.

Wymiana szyby kominkowej na własną rękę

Czy wymiana szyby do kominka na własną rękę może się udać? Oczywiście! Wymiana szyby w kominku, to oczywiście nic trudnego. Po pierwsze wymienimy szybę do kominka wręcz bez wychodzenia z domu, po drugie jest to najszybszy sposób, by kominek cieszył nas swoim ciepłem. Niezależnie od miejsca, gdzie Państwo mieszkają, dostawa nowej szyby kominkowej odbywa się najczęściej następnego dnia, bo szyby do kominka wysyłamy już w dniu zamówienia. Wymiana zbitej szyby zajmie nawet mniej niż 24 godziny.

Co należy zrobić, żeby wymienić szybę w kominku?

Wymianę szyby do kominka zaczynamy od wykonania pomiaru szyby. Najłatwiejszym sposobem jest zmierzenie starej szyby kominkowej. Jeśli jest to niemożliwe, demontujemy drzwiczki i mierzymy miejsce na szybę w ramie dokładnie sprawdzając jak głęboko osadzona była szyba i czy miała jakieś wycięcia, lub zaokrąglone rogi. Po wykonaniu pomiaru już śmiało mogą Państwo zamówić nową szybę. W większych miejscowościach szybę do kominka zamówić można w profesjonalnym sklepie, w mniejszych najłatwiej będzie zamówić szybę przez Internet. U nas szybę do kominka można zamówić bez zbędnych rejestracji poprzez rozmowę telefoniczną. Nie potrzeba ruszać się z domu. Dodatkowo zawsze staramy się pomóc zmierzyć szybę i rozwiać wszystkie wątpliwości związane z jej wymianą. Zajmujemy się szybami do kominka na wymiar, co oznacza, że przygotujemy dla Państwa idealnie pasującą szybę.

Montaż nowej szyby kominkowej

Kiedy mamy już nową szybę do kominka, czas zabrać się za jej montaż. Jeśli rzadko zabieramy się za drobne prace domowe i nie mamy wprawy, można przygotować się poprzez oglądanie filmików dostępnych w sieci. Na początek oczywiście demontujemy starą szybę dokładnie przyglądając się w jaki sposób była osadzona. Wymiana szyby kominkowej bardzo często wiąże się z wymianą uszczelki (sznura), jeśli kominek ją posiada. Ramę w którą mamy włożyć nową szybę do kominka delikatnie oczyszczamy papierem ściernym. Montaż szyby do kominka odbywa się najczęściej poprzez przykręcenie czterech śrub. Należy pamiętać, że śrub nie dokręcamy do końca. Szyba do kominka nie może idealnie pasować do ramy, nie należy wciskać jej na siłę – jeśli popełnimy błąd podczas mierzenia, to szybę trzeba przerobić.

O czym warto pamiętać wymieniając szybę do kominka

Wymieniając szybę do kominka trzeba pamiętać, że szyba to materiał kruchy. Nie należy stawiać nowej szyby kominkowej na płytkach, czy betonie. Wkładając szybę w ramę staramy się unikać kontaktu szyby z ramą. Szyby kominkowej nigdy nie wciskamy na siłę. Jeśli chcemy zamontować szybę do kominka samoczyszczącą znaczenie ma, którą stroną ją zamontujemy. A najważniejsze – cierpliwość i staranność podczas montażu zapewni nam późniejsze bezpieczne korzystanie z pieca, czy kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *