Jak działa szyba do kominka samoczyszcząca i czy warto mieć ją w swoim domu?

Szyba do kominka samoczyszcząca to idealny produkt dla wszystkich, którzy dbają o estetykę i porządek w domu. Sadza dopalana w palenisku nie przywiera do wewnętrznej strony szyby, co sprawia, że szyba kominkowa samoczyszcząca prawie się nie brudzi. Ale to nie jedyna przewaga szyby kominkowej samoczyszczącej nad zwykłą szybą do kominka. O czym poniżej.

Szyba do kominka samoczyszcząca czwartej generacji

Szkło jakie posiadamy w ofercie, to japońskie szkło żaroodporne Neoceram czwartej generacji Co to oznacza? To oznacza, że jest to najnowszy, najbardziej ekologiczny, ergonomiczny i ekonomiczny rodzaj szkła.

Warstwa wewnętrzna szyb kominkowych samoczyszczących pokryta jest warstwą tlenków metali

Szkło samoczyszczące do kominka od strony wewnętrznej pokryte jest tlenkiem metalu. Pozornie warstwa ta jest niezauważalna. Jednak przypatrując się szybie żaroodpornej samoczyszczącej pod różnymi kątami zauważymy zielono-fioletowe refleksy. Powierzchnia szyby kominkowej samoczyszczącej po obu stronach jest gładka.

Warstwa tlenku metalu ma za zadanie zatrzymywać energię cieplną wewnątrz kominka. Dzięki czemu zredukowane zostaje osadzanie się substancji smolistych na szybie – brud ulega wypaleniu – szyba sama się czyści. Ważniejszym faktem jest to, że warstwa wewnętrzna zwiększa wydajność grzania naszego kominka i to bez dodania większej ilości opału. Szyba do kominka samoczyszcząca to zdecydowanie ekonomiczny wybór.

Szyba do kominka samoczyszcząca wytrzymała jest aż do 900°C

Nasza szyba do kominka samoczyszcząca ma największą wytrzymałość na rynku – aż do 900°C. Poza tym cechuje ją bardzo wysoka wytrzymałość na szok termiczny, czyli na nagłe zmiany temperatury. Sprawdzi się w każdego rodzaju systemie grzewczym – czy to w kominku, czy w piecu typu „koza”.

Szyba kominkowa samoczyszcząca to też prawie zerowy współczynnik rozszerzalności cieplnej – co zwiększa jej żywotność i wytrzymałość.

Szyby japońskie czwartej generacji mają zwiększoną przejrzystość

W procesie produkcji szyb samoczyszczących do kominka tafla zostaje dwukrotnie wypolerowana dzięki czemu szyba do kominka ma zwiększoną przejrzystość. Dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać chłodne wieczory w blasku palącego się ognia to cenna informacja. Kominek z szybą samoczyszczącą podczas palenia będzie pięknie się prezentował.

Szyba do kominka samoczyszcząca na wymiar

Tak, szyba do kominka samoczyszcząca przygotowana będzie na miarę naszych potrzeb. Wytniemy dowolną wielkość oraz pożądany kształt – z odpowiednim rysunkiem to nie problem. Starannie przygotujemy szyby samoczyszczące na wymiar, co do milimetra. Następnie porządnie zapakowane trafią prosto pod Państwa drzwi.

Szyba samoczyszcząca do kominka i jej główne cechy:

-grubość 4mm

-wytrzymałość aż do 900°C

-strona wewnętrzna powleczona jest tlenkami metalu

-na każdy wymiar

-na dowolny, płaski kształt

-kolor przezroczysty z zielono-fioletowymi refleksami

-szlifowane krawędzie

-ekologiczna

-bezpieczna

-najdłuższa żywotność na rynku

-najnowsza technologia

Co warto wiedzieć przed montażem szyby kominkowej samoczyszczącej?

Podczas montażu szyb do kominka samoczyszczących koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stronę szyby. Wewnętrzną stronę szyby kominkowej odpowiednio oznaczamy żeby ułatwić jej montaż. Źle zamontowana szyba kominkowa samoczyszcząca nie będzie spełniała swojej funkcji. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Czy warto zamontować szybę samoczyszczącą w swoim domu?

Szyba samoczyszcząca do kominka to nie tylko komfort w utrzymaniu czystości naszego kominka. To przede wszystkim zwiększona funkcjonalność naszego układu grzewczego. Zdecydowanie warto wykorzystać najnowszą technologię szkła w swoim domu.

Kupując u nas szybę kominkową samoczyszczącą kupujesz oryginalny japoński produkt potwierdzony certyfikatem. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *