Co oznacza, że przygotujemy szybę do kominka na wymiar?

Szyba do kominka na wymiar to produkt całkowicie spersonalizowany – jest przygotowana według naszych potrzeb.

Co potrzeba żeby zamówić szybę do kominka na wymiar?

Oczywiście potrzebujemy rozmiar szyby do kominka. Należy zmierzyć wysokość i szerokość starej, uszkodzonej szyby kominkowej, lub zmierzyć ramę drzwi kominka, albo piecyka pamiętając o pozostawieniu niewielkiego luzu. Zostawienie luzu wynika głównie z rozszerzalności cieplnej metalu z którego wykonane są drzwiczki. Warto odjąć od 2 do 5 milimetrów z długości i szerokości szyby do kominka.

Co zrobić jeśli szyba do kominka ma nieregularny kształt?

Z racji tego, że szyba kominkowa zawsze wycinana jest z dużych tafli szkła żaroodpornego na konkretnie podany rozmiar, możemy przygotować również szyby do kominka o nieregularnym kształcie. Żeby zamówić szkło kominkowe o nietypowym kształcie należy zrobić rysunek i wysłać go MMS-em na nasz numer telefonu. I proszę się nie martwić, nie potrzebujemy dokładnego rysunku technicznego. Szablon może być wykonany na miarę naszych możliwości, poradzimy sobie z jej wykonaniem. Oprócz ręcznie wykonanego szablonu szyby do kominka zawsze mile widziane jest zdjęcie drzwiczek w które ma być wstawiona szyba kominkowa.

Jeśli jednak zrobienie rysunku jest bardzo problematyczne można wysłać do nas szablon. Odwzorujemy go.

Szyba do kominka z łukiem – jak ją zmierzyć?

Oprócz szyby do kominka o nieregularnym kształcie możemy również przygotować szybę do kominka z łukiem. Jej zmierzenie jest nieco trudniejsze, niż zwymiarowanie zwykłej szyby kominkowej.

Do wykonania szyby do kominka z łukiem potrzebujemy trzy wymiary: szerokość podstawy, wysokość szyby do momentu rozpoczęcia łuku, wysokość szyby od środka podstawy do najwyższego punktu. Warto podczas mierzenia szyby kominkowej z łukiem sprawdzić, czy przy podstawie zachowane są kąty proste oraz czy łuk jest symetryczny po obu stronach. Przy zamówieniu zawsze prosimy o wysłanie zdjęcia drzwiczek do których mamy przygotować szkło kominkowe.

W jakich jednostkach podać wielkość szyby do kominka?

Szyba do kominka na wymiar może mieć podaną wielkość w centymetrach, lub milimetrach. A przez nas będzie przygotowana z dokładnością co do milimetra.

Szyba do kominka na wymiar, a cena

To właśnie od wielkości szyby kominkowej zależy jej cena. Wartość zamówionej szyby liczona jest od ceny za m², lub dm².

Ile trwa przygotowanie szyb kominkowych na wymiar?

U nas zwykle wycinamy zamówione szkło do kominka jeszcze tego samego dnia, starannie pakujemy i nadajemy kurierem Inpost. Szyba do kominka w ciągu 24h trafia pod Państwa drzwi.

Jakie szkło do kominka mamy do wyboru?

U nas do wyboru mają Państwo zwykłe szkło żaroodporne oraz szkło do kominka samoczyszczące. Każdy rodzaj szkła do kominka wykonujemy na wymiar. W ofercie mamy wysokiej jakości szkło do kominka japońskie Neoceram wytrzymałe aż do 900ºC.

Zapraszamy do kontaktu pod nr 697 525 884.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *