Właśnie pękła Ci szyba w kominku, lub piecyku typu „koza” i zastanawiasz się co zrobić?

Pęknięta szyba kominkowa – co robić?

Kiedy właśnie pękła Ci szyba kominkowa po pierwsze nie panikuj. Następnego dnia możesz mieć nową szybę do kominka prosto u swoich drzwi.

Poczekaj aż palenisko się wypali, szyba kominkowa ostudzi się i zabierz się do jej zmierzenia.

Szyba kominkowa – czym ją skleić?

Odpowiadając na dość często zadawane pytanie. Szyby do kominka nigdy nie sklejamy żadnymi środkami. Takie działanie może być tragiczne w skutkach. Przyklejanie różnych taśm, czy używanie dostępnych na rynku klejów może doprowadzić do zatrucia, czy pożaru.

Pęknięta szyba kominkowa – czy można dalej używać kominka?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Ale tylko szyba kominkowa będąca w całości zapewni nam bezpieczeństwo i szczelność układu grzewczego. Nie należy używać szyby do kominka z widocznym pęknięciem – trzeba ją niezwłocznie wymienić.

Zacznij od zmierzenia szyby do kominka

Zanim zaczniesz szukać nowej szyby do kominka, przygotuj się. Zmierz starą szybę kominkową, jeśli jest taka możliwość. Gdy poprzednia szyba kominkowa pękła w kilka części i niemożliwe jest jej zwymiarowanie, zmierz ramę drzwiczek na tzw. minus. Zawsze zostawiamy między 2 do 5 mm luzu mierząc ramę do której mamy wstawić szybę do kominka.

Dobrze zmierzona szyba to podstawa udanego montażu

Wielkość szyby kominkowej podczas składania zamówienia można podać w milimetrach, lub centymetrach. Warto zwrócić uwagę, żeby podać wymiar szyby do kominka „na gotowo”, już uwzględniając potrzebny do montażu luz. My przygotujemy nową szybę kominkową z dokładnością co do milimetra. Dobrze zmierzona szyba kominkowa to gwarancja pomyślnego montażu.

Co zrobić, kiedy źle zmierzymy szybę kominkową?

W przypadku, kiedy okaże się po rozpakowaniu paczki i przymiarce, że szyba kominkowa została źle zmierzona, niestety niewiele da się zrobić. W warunkach domowych jej przerobienie jest praktycznie niemożliwe.

Jak zamówić szybę kominkową?

Kiedy szyba kominkowa została zmierzona, pozostaje ją zamówić. Postaw na profesjonalistów w branży, którzy przygotują specjalnie dla Ciebie szybę do kominka na wskazany wymiar, starannie spakują i wyślą na podany adres. Nie potrzeba wychodzić z domu.

Szyba kominkowa na wymiar gwarantuje zamówienie pasującej szyby

Tylko firmy zajmujące się szybami kominkowymi na wymiar gwarantują nam, że szyba kominkowa będzie idealnie pasowała do naszego układu grzewczego. My dodatkowo, gratis w cenie, wzmacniamy każdą szybę szlifując jej krawędzie.

Szyba kominkowa zamawiana bez rejestracji

Oszczędzając czas klientów, nie wymagamy rejestracji, zakładania konta, spamowania sobie poczty podczas składania zamówienia. Zamawiając szybę u nas wystarczy telefon w dłoni – zamówienia przyjmujemy telefonicznie – podczas rozmowy, lub wysyłając SMS.

Podczas rozmowy telefonicznej przy składaniu zamówienia na szybę do kominka, staramy się zrobić dokładny wywiad, aby zamówiona szyba kominkowa dopasowana była do potrzeb klienta. Nasz telefon odbieramy codziennie od 8 do 22!

Jaką szybę kominkową zamówić?

Do wyboru jest zwykła szyba do kominka oraz szyba do kominka samoczyszcząca. Jej wybór zależny jest od potrzeb, wykorzystywania kominka na co dzień oraz od budżetu. Wszystkie nasze szyby kominkowe są produktem wysokiej jakości, są odporne aż do 900°C, mają szlifowane krawędzie w cenie. Szyba do kominka samoczyszcząca to przede wszystkim komfort podczas jej czyszczenia oraz ekonomiczne wykorzystanie naszego paleniska.

Jaki jest czas oczekiwania na szybę kominkową?

Szyby kominkowe wysyłamy w dniu zamówienia. W ciągu 24h pęknięta szyba do kominka będzie wymieniona. Dodatkowo istnieje możliwość odbioru osobistego codziennie, nawet w weekendy, czy święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *