Pękła Ci szyba w kominku i zastanawiasz się jaką szybę do kominka teraz wybrać? Podpowiemy!

Szyba do kominka samoczyszcząca, a zwykła szyba kominkowa – co je łączy?

W naszej ofercie posiadamy japońskie szyby kominkowe firmy Neoceram, które wytrzymałe są do temperatury aż 900°C. Obie szyby do kominka posiadają grubość 4mm. Spełniają najwyższe normy dotyczące jakości i bezpieczeństwa użytkowania. Dodatkowo szyby kominkowe szlifujemy w cenie, co wzmacnia ich wytrzymałość i gwarantuje udany montaż. I co najważniejsze, wszystkie szyby do kominka przygotowujemy na wymiar, dzięki czemu będą pasowały do każdego kominka, czy piecyka.

Czym różni się szyba do kominka samoczyszcząca od zwykłej szyby do kominka?

Szyba do kominka samoczyszcząca różni się od zwykłej przede wszystkim komfortem użytkowania. Dzięki powłoce z tlenków metali znajdującej się po jednej stronie szyby kominkowej samoczyszczącej, szyba ta ma widzialne dla oka zielono-fioletowe refleksy, a sadza sama się wypala. Szyba kominkowa dzięki dodatkowej powłoce można powiedzieć, że sama się czyści.

Różnicę pomiędzy szybami można zauważyć również gołym okiem – szyba samoczyszcząca do kominka ma wspomniane wyżej zielono-fioletowe refleksy oraz gładszą powierzchnię (szkło jest bardziej polerowane). Zwykła szyba żaroodporna nie ma refleksów, a jej barwa jest lekko słomkowa.

Kto przede wszystkim powinien wybrać szybę do kominka samoczyszczącą?

Zacznijmy od tego, że szyba samoczyszcząca do kominka jest produktem uniwersalnym – będzie pasować do każdego kominka, czy pieca typu „koza”.

Szyba kominkowa samoczyszcząca doskonale sprawdzi się w kominkach, czy piecykach na co dzień służących do dogrzewania pomieszczeń. Dzięki powłoce z tlenków metali oszczędzimy czas, który spędzilibyśmy na czyszczeniu szyby.

Świetnym miejscem dla szyby samoczyszczącej będą kominki znajdujące się w miejscach reprezentacyjnych domu, np. w salonie – zawsze będzie się pięknie prezentować.

Jak mierzymy szybę samoczyszczącą do kominka?

Szyby samoczyszczące do kominka mierzymy tak samo jak zwykłą szybę do kominka. Do jej zamówienia potrzebujemy długość i szerokość szyby kominkowej. Zawsze podczas zamawiania szyby pamiętajmy, że podany wymiar zostanie wykonany co do milimetra. To po stronie klienta pozostaje zostawienie niewielkiego luzu – na 2 do 5mm ze zmierzonej ramy, aby uwzględnić rozszerzalność cieplną materiałów.

Szyby do kominka samoczyszczące wykonamy również w wersji z łukiem, lub nieregularnym kształtem.

Jak zamontować szkło samoczyszczące do kominka?

Montaż szyby do kominka samoczyszczącej jest nieco trudniejszy od montażu zwykłej szyby. Ogromne znaczenie ma tutaj strona szyby. Aby szyba samoczyszcząca spełniała swoje funkcje musi być zamontowana stroną z powłoką z tlenków metali na zewnątrz. Nasze szyby zawsze oznaczamy odpowiednią informacją. Jednak, gdy nie jesteśmy pewni, czy dobrze montujemy szybę warto skonsultować się z naszym specjalistą.

Szyba do kominka samoczyszcząca to elegancki widok kominka i palącego się drewna

I na koniec. Szyba do kominka samoczyszcząca to produkt zdecydowanie dla wszystkich ceniących sobie klimatyczne wieczory w świetle płonącego ognia. Dzięki powłoce z tlenków metali znajdującej się na szybie sadza sama wypala się, co powoduje że szyba jest cały czas przejrzysta. Przejrzysta szyba umożliwia wpatrywanie się w widok palących kawałków drewna. Elegancki widok kominka z pewnością będzie cieszył w okolicach Świąt, czy podczas odwiedzin gości. Masz jeszcze pytania dotyczące szyby samoczyszczącej do kominka? Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *