W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości japońskie szkło żaroodporne Neoceram. Nie posiadamy gotowych produktów – wszystkie tworzone są według potrzeb klienta. Co oznacza, że nasze szyby kominkowe są produktem spersonalizowanym. Każdą zamówioną szybę kominkową gratis szlifujemy w cenie, co zwiększa jej wytrzymałość. Wszystkie nasze produkty starannie pakujemy, nie oszczędzając na materiałach, tak, aby w całości docierały do klientów.

Jakie szyby do kominka mamy w ofercie?

Do wyboru mamy zwykłe szyby do kominka, lub szyby do kominka samoczyszczące. Główna różnica pomiędzy nimi to przede wszystkim komfort użytkowania, ekonomia, no i cena. Wszystkie szyby posiadają 4mm grubości, szlifowane brzegi w cenie, przygotowywane są na wymiar. Nasze szkło kominkowe jest uniwersalne – będzie pasowało zarówno do kominków, jak i pieców typu „koza”. Zarówno szyby zwykłe jak i samoczyszczące wytrzymałe są do temperatury aż 900°C – nie ma możliwości, żeby „stopiły” się, bądź uszkodziły podczas użytkowania w kominku.

Jak wizualnie odróżnić szkło do kominka samoczyszczące od zwykłego szkła kominkowego?

Na pierwszy rzut oka nie widać wielkiej różnicy. Obie szyby mają 4mm grubości. Różnicę zauważymy przy dobrym oświetleniu. Szyba do kominka samoczyszcząca ze względu na posiadaną powłokę z tlenków metali ma zielono-filetowe refleksy, jej powierzchnia jest bardzo gładka. Zwykła szyba do kominka ma barwę lekko słomkową bez żadnych refleksów. Oba rodzaje szyb wykonujemy na wymiar.

Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania szyb kominkowych?

Najważniejszą rzeczą podczas składania zamówienia jest podanie prawidłowego, potrzebnego nam wymiaru szyby. Najlepiej jak pomiaru dokonuje osoba, która będzie później montowała szybę. Do wykonania pomiaru szyby do kominka używamy miary budowlanej. Mierzymy (jeśli to możliwe) starą szybę kominkową, możemy od długości i szerokości odjąć po milimetrze, jeśli szyba była długo używana ze względu na możliwe powstałe na niej odkształcenia. Jeśli stara szyba do kominka rozbiła się w wiele części mierzymy miejsce, otwór na szybę odejmując 2 do 5 mm z długości i szerokości uwzględniając współczynnik rozszerzalności cieplnej.

Co bardzo ważne, pomiaru szyby powinniśmy dokonać na płasko, demontując starą szybę. Często dopiero po demontażu okazuje się, że szyba ma wycięcia, albo ścięte rogi.

Warto sprawdzić grubość szyby do kominka – standardowo są to 4mm, a jeśli grubość jest inna, zwykle szyba standardowa również będzie pasowała.

W naszej ofercie również szkło pod kominek

Oprócz szyb żaroodpornych do kominka w ofercie posiadamy szkło pod kominek. Szkło pod kominek to szkło hartowane dostępne w różnych grubościach z możliwością lakierowania na dowolny kolor z palety RAL. Szyby hartowane pod kominek zabezpieczą podłogę przed uszkodzeniami z kominka, a przede wszystkim ułatwią czyszczenie podczas sprzątania kominka. Dodatkowo szkło hartowane przed kominkiem może stanowić piękne wykończenie wnętrza.

Szyby kominkowe i ich obróbka

Zamawiając u nas szkło do kominka masz pewność, że brzegi szyby kominkowej zostaną oszlifowane. Co to oznacza? Że brzegi zamówionej szyby kominkowej nie będą ostre, lecz gładkie. Szlifowanie krawędzi wzmacnia wytrzymałość szyb podczas transportu oraz montażu – to właśnie brzegi szyby są miejscem najbardziej wrażliwym na uszkodzenie szyby w przypadku niechcianego uderzenia. Nasze szyby do kominka są gotowe do montażu.

O czym warto pamiętać montując szyby kominkowe?

Przed montażem szyby do kominka należy oczyścić ramę i upewnić się, czy w otworze na szybę nie ma kawałków szkła. Ramę delikatnie czyścimy papierem ściernym.

Szyby do kominka montujemy na płasko. Jeśli jest taka potrzeba wymieniamy sznur żaroodoporny. Podczas montażu staramy się nie stuknąć brzegiem szyby w ramę – to miejsce najbardziej wrażliwe na jej uszkodzenie. Jeśli nie ma takiej potrzeby na siłę nie używamy żadnych środków klejących. Unikamy dodatkowych naprężeń, które mogą uszkodzić szybę. Śrub trzymających szybę nigdy nie dokręcamy do końca.

Montaż szyby do kominka to w większości przypadków naprawdę prosta sprawa.

Montaż szyby samoczyszczącej do kominka

Podczas montażu szyby samoczyszczącej do kominka należy zwrócić uwagę na stronę szyby. To właściwy montaż zagwarantuje nam prawidłowe czyszczenie się szyby. My zawsze oznaczamy stronę z powłoką (najczęściej taśmą z napisem), czyli naszym oznaczeniem montujemy szybę do środka paleniska. Po montażu zrywamy oznaczenie. Montaż szyby samoczyszczącej poza tym nie różni się od montażu zwykłej szyby żaroodpornej.

Szyby kominkowe z pewnego źródła

Kupując u nas szyby kominkowe masz gwarancję otrzymania oryginalnego, japońskiego produktu. Nasze szyby spełniają najwyższe normy jakości, bezpieczeństwa oraz wymogi dotyczące ekologii. Posiadamy niezbędne certyfikaty. Zawsze służymy pomocą i radą podczas pomiaru oraz montażu. Kontakt z nami to łatwizna – odbieramy telefon codziennie od 8 do 22!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *