Jaki rodzaj szkła mamy w piecu typu ”koza” czy kominku? I co zrobić, kiedy szyba w naszej instalacji kominkowej pęknie?

Szyba do kominka jaką posiadamy w instalacji kominkowej w domu to przygotowany na wymiar oraz poddany odpowiedniej obróbce „kawałek” tafli szkła żaroodpornego. Szkło do kominka to produkt dopasowany do naszych potrzeb – jest stworzone według podanych wymiarów, lub rysunku.

Szkło do kominka to materiał wysoce specjalistyczny, spełniający wymogi wielu norm, a przede wszystkim zapewniający nam bezpieczeństwo. Szkło kominkowe w naszej ofercie to szkło japońskie Neoceram, które zapewnia wytrzymałość aż do 900°C.

Co zrobić, kiedy szyba do kominka pęknie?

W sytuacji, kiedy pęknie nam szyba kominkowa, zanim poszukamy nowej – należy ją zmierzyć. Warto zdemontować (o ile jest to możliwe) pęknięte szkło kominkowe i wykonać jego pomiar. Kiedy pomiar starej szyby do kominka nie jest możliwy, mierzymy ramę kominka na tzw minus – zostawiamy luz w granicach od 2 do 5 mm w zależności od możliwości technicznych.

Jakie szkło do kominka możemy zamówić?

Zamawiając szkło do kominka do wyboru mamy zwykłe szkło do kominka oraz szkło do kominka samoczyszczące, które pokryte jest specjalną warstwą ułatwiającą utrzymanie szyby do kominka w czystości.

Co potrzebujemy sprawdzić zanim zamówimy szkło do kominka?

Zanim zamówimy szybę do kominka trzeba ją zmierzyć, następnie warto sprawdzić grubość szyby. Przy wymianie szyby kominkowej zaleca się również wymienić uszczelkę, żeby zapewnić szczelność instalacji kominkowej. Dlatego podczas składania zamówienia należy podać informację o grubości szyby kominkowej oraz o potrzebnych akcesoriach do montażu.

Nasz telefon odbieramy codziennie w godz. 8-22, odpowiemy na każde pytanie, zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *