Szyba do kominka zwykle pęka w nieprzewidywanym momencie i zastanawiamy się jak ją szybko wymienić, zmierzyć, ile czasu będzie trwała wymiana oraz jaka będzie cena szyby do kominka.

Co ma wpływ na cenę szyby do kominka, o tym poniżej.

Cena szyby do kominka zależy głównie od jej wielkości i grubości. Koszt szyby do kominka na wymiar liczony jest od ceny za metr kwadratowy szkła żaroodpornego. Dzięki takiemu rozwiązaniu potrzebna przez nas szyba kominkowa zostanie wykonana według naszych indywidualnych potrzeb. Będzie idealnie pasowała do naszego układu grzewczego.

Standardowo szyby kominkowe posiadają grubość 4mm, może się jednak zdarzyć, że grubość szyby do kominka będzie inna, co ma wpływ na jej cenę.

Kolejną rzeczą od której zależna jest cena szyby do kominka jest jej kształt. Nasza firma zajmuje się szkłem płaskim, które możemy dowolnie przycinać tworząc takie kształty jak: szyba do kominka z łukiem, szyba do kominka ze ściętymi rogami, szyba do kominka o nierównych bokach. Każde zamówienie na szyby kominkowe o niestandardowym kształcie wyceniamy indywidualnie na podstawie sporządzonego rysunku.

Zwykłe szkło kominkowe jest tańsze, niż szyba do kominka samoczyszcząca. Za większy komfort podczas czyszczenia szyby do kominka trzeba troszkę dopłacić.

Dodatkowo na cenę jaką będzie miało szkło kominkowe wpływ mają dodatkowe usługi takie jak szlifowanie krawędzi szyby – jednak u nas jest zawsze w cenie. Każda przygotowana przez nas szyba kominkowa ma szlifowane krawędzie żeby wydłużyć jej żywotność.

W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości szkło japońskie, które wytrzymuje temperaturę do 900°C. Podczas zakupu szyby do kominka warto zaufać profesjonalnej firmie, u której może szyba kominkowa nie będzie wypadała najtaniej, jednak zostanie przygotowana w sposób staranny i fachowy. Bardzo niska cena za szyby do kominka może sugerować, że otrzymamy nie szkło kominkowe, lecz zwykłe szkło hartowane, które wytrzymuje temperaturę tylko do ok 300°C. Z kolei szkło kominkowe kupione w sklepie budowlanym według modelu kominka, może nie pasować po dłuższym czasie do naszych drzwiczek ze względu na powstałe podczas użytkowania odkształcenia.

Kiedy potrzebna nam jest szyba do kominka, wybór nowej, nie powinien zależeć tylko od jej ceny.

Pamiętajmy, że szyba do kominka wysokiej jakości, odpowiednio zmierzona i starannie zamontowana posłuży nam na długie lata. Warto zaufać profesjonalistom w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *