Czym zmierzyć szybę do kominka?

To właśnie od odpowiednio wykonanego pomiaru zależeć będzie, czy kominek nadal będzie spełniał swoje funkcje.  Dobrze wykonany pomiar powinien być zrobiony odpowiednimi narzędziami. Szybę do kominka najlepiej zmierzyć miarą budowlaną. Mamy wtedy pewność, że skala nie zawiera błędu. A najważniejsze, my również w warsztacie sprawdzamy wymiary szyb miarami budowlanymi. Ze względu na drobne błędy pomiarowe warto pomiar zawsze podać z pewną tolerancją.

O czym pamiętać mierząc szkło kominkowe?

Mierząc szybę do kominka warto pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim o tym, że szkło kominkowe nie lubi naprężeń. Nigdy nie podajemy do zamówienia szyby kominkowej idealnego wymiaru otworu pod szybę. Dodatkowo kominek, czy piecyk to takie specyficzne miejsce, gdzie mamy do czynienia z wysoką temperaturą. Stąd zamawiają Państwo nie zwykłą szybę okienna, a szybę do kominka żaroodporną. Pod wpływem wysokiej temperatury żeliwo się rozszerza, w minimalnym stopniu również i szyba kominkowa. Dlatego szkło kominkowe zamawiamy zostawiając tzw. luz. Odejmujemy od całkowitej długości i szerokości od 2 do 5 milimetrów. Najłatwiej oczywiście zmierzyć starą szybę kominkową, jeśli jest taka możliwość.

Jak zmierzyć szkło kominkowe?

Szkło kominkowe mierzymy miarą budowlaną najlepiej gdy drzwiczki są zdemontowane na płasko. Jeśli mamy możliwość zmierzyć starą szybę do kominka, warto ją zdemontować. Dokładnie sprawdzamy gdzie osadzona była szyba kominkowa. I co ważne, warto zerknąć, czy rogi szyby miały kąty proste, czy szyba miała jakieś wycięcia. Podczas demontażu pękniętej szyby kominkowej warto sprawdzić i zapamiętać jak zamontowany był sznur (uszczelka).

Jak zmierzyć niestandardowe szkło kominkowe?

Szyba do kominka nie musi mieć regularnego kształtu. Dzięki temu, że zajmujemy się szybami na wymiar, jesteśmy w stanie przygotować każdy niestandardowy kształt. Najczęściej zamawiają Państwo szkło kominkowe ze ściętymi, lub zaokrąglonymi rogami. Wykonujemy też szyby do kominka z łukiem – jak zmierzyć taką szybę zapraszamy tutaj. Warto wspomnieć, że wszystkie takie szyby kominkowe robione są ręcznie z należytą starannością – maszynowa obróbka nie jest możliwa. Jeśli szyba do kominka nie jest symetryczna i wykonanie rysunku przekracza Państwa umiejętności – można wysłać do nas szablon do odwzorowania. Wszystkie niestandardowe szyby do kominka możemy przygotować zarówno ze zwykłego szkła kominkowego jak i samoczyszczącego.

Jak zamówić szkło kominkowe?

Zajmujemy się szybami do kominka na wymiar. Co oznacza, że nie mamy gotowych produktów. Każdą płaską szybę kominkową jesteśmy w stanie dla Państwa przygotować według podanej specyfikacji. Do zamówienia naszego szkła kominkowego nie wymagamy skomplikowanych rejestracji, czy przelewu przed wysyłką. Realizujemy zamówienia telefoniczne z ekspresową wysyłką pobraniową. Śmiało mogą Państwo u nas zamówić szybę do kominka bez wychodzenia z domu, przez telefon. Płatność odbywa podczas dostawy u kuriera.

O mierzeniu szyby do kominka piszemy również tutaj.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *