Czy można zamówić szybę do kominka z łukiem?

Klienci bardzo często dzwonią, że mają nietypową szybę do kominka i nie można jej zamówić. Problemem jest niestandardowy kształt szyby. Oczywiście, dla nas wykonanie szyby kominkowej z łukiem to nie problem. Taką szybę możemy przygotować ze zwykłego szkła żaroodpornego, lub szkła do kominka samoczyszczącego. Grubość szyby to standardowo 4mm. Do zamówienia szyby do kominka z łukiem zawsze potrzebujemy rysunek.

Jak zamówić szybę do kominka z łukiem?

Do zamówienia szyby do kominka z łukiem niezbędny jest rysunek. Nie wymagamy rysunku technicznego, a czytelnego rysunku, który zostanie nam wysłany w wiadomości mms. Dodatkowo zawsze prosimy o przysłanie zdjęcia kominka, czy drzwiczek żeby upewnić się jak wygląda łuk. To od staranności wykonania pomiaru zależeć będzie, czy wykonana przez nas szyba będzie pasowała do posiadanego przez Państwa kominka. Tak jak w przypadku zwykłej szyby do kominka przyjmujemy zamówienia telefoniczne i smsowe.

Jak poprawnie wykonać rysunek szyby do kominka z łukiem?

Rysunek szyby do kominka z łukiem należy wykonać przede wszystkim czytelnie. Mierzymy pęknięta szybę kominkową, lub ramę, otwór na szybę – tutaj jednak należy pamiętać żeby zostawić niezbędny luz od 2 do 5mm. Co należy zmierzyć? Podstawę szyby, czyli jej szerokość (a). Warto sprawdzić, czy podstawa ma kąty proste. Następnie potrzebujemy dwie wysokości. Wysokość na której zaczyna się łuk (h1) oraz wysokość szyby w najwyższym punkcie (h2).  Jeśli z różnych przyczyn nie możemy wykonać rysunku, czasem szyba nie jest symetryczna najlepiej będzie przygotować szablon. Szablon należy do nas przesłać pocztą, lub inną dostępną nam metodą po wcześniejszym kontakcie z nami.

Szyba do kominka z łukiem
Rysunek szyby do kominka z łukiem

Szyba do kominka z łukiem, a czas realizacji

Przygotowanie szyby do kominka z łukiem zajmuje nam nieco więcej czasu, jednak zawsze realizujemy zamówienia w ekspresowym tempie. Szyba najczęściej wysyłana jest w dniu zamówienia – czyli jest u Państwa w domu w niecałe 24h od momentu złożenia zamówienia. Nasze zamówienia wysyłamy kurierem z płatnością przy odbiorze. Szyba do kominka jest starannie zapakowana – nie oszczędzamy na opakowaniu, tak by dojechała do Państwa szybko i w całości.

Montaż szyby do kominka z łukiem

Montaż szyby do kominka z łukiem nie różni się od montażu szyby do kominka o standardowym, prostokątnym kształcie. Trudnością może być jedynie zamontowanie uszczelki ze względu na łuk. Zwykłe szyby do kominka montujemy niezależnie od strony. Szybę do kominka samoczyszczącą zakładamy stroną z warstwą z tlenków metali zwróconą do paleniska, czyli do wewnątrz. Szyby samoczyszczące oznaczamy zawsze szarą taśmą. Szyba do kominka nie może być montowana na styk od brzegu do brzegu w ramie. Śrub nie dokręcamy do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *