Zastanawiasz się może jaki rodzaj szkła masz w kominku?

Szyby, które znajdują się w kominkach czy piecykach, potocznie nazywane szybami kominkowymi to nic innego jak szkło żaroodporne. Szkło żaroodporne jest to szkło, które wytrzymuje gwałtowne zmiany temperatury oraz posiada niski współczynnik rozszerzalności cieplnej. Szyby do kominka jakie posiadamy w ofercie mają wytrzymałość aż do 900⁰C. W wielu artykułach dostępnych w sieci pojawia się błąd dotyczący nazewnictwa szkła do kominka, który chcemy sprostować. Szyba do kominka nazywana jest często szybą hartowaną. Nie jest to prawda. Szyby hartowane nie mają zastosowania bezpośrednio z ogniem – odporne są na temperatury do ok 300⁰C.

Szyba hartowana pod kominek

Szyby hartowane stosuje się w celach ochronnych. Hartowanie szkła wzmacnia ich wytrzymałość mechaniczną. Szyba hartowana może służyć jako osłona pod kominek. Jako osłona ściany przy piecykach. A najczęściej w domach montujemy szybę hartowaną żeby chronić blaty, stoły oraz w kabinach prysznicowych. U nas szyby hartowane można zamówić na wymiar o dowolnej grubości. O szyba hartowanych pisaliśmy również tutaj.

Jakie szkło do kominka mamy w ofercie?

W ofercie posiadamy tylko wysokiej jakości japońskie szkło żaroodporne. Cechuje się ono najwyższą wytrzymałością termiczną na rynku – aż do 900⁰C. Spełnia najwyższe normy i certyfikaty. U nas szkło do kominka można wybrać spośród zwykłej szyby do kominka oraz szyby do kominka samoczyszczącej. W cenie zawsze szlifujemy brzegi, co daje efekt podwójnego wzmocnienia. Zwiększa też nasze bezpieczeństwo podczas montażu. Wykonujemy szyby do kominka na wymiar, dzięki czemu sprostamy wszelkim wymaganiom dotyczącym kształtu i wymiarów szyby kominkowej.

Szkło do kominka bez wychodzenia z domu

U nas szybę do kominka można zamówić bez wychodzenia z domu. Bez zbędnych rejestracji. Bez wpłacania zaliczki. Wystarczy zmierzyć starą szybę kominkową, bądź ramę, lub miejsce na szybę i do nas zadzwonić. Jeśli posiadają Państwo wątpliwości jak zmierzyć szybę do kominka zapraszamy tutaj. Szybę kominkową wysyłamy w dniu zamówienia kurierem pod Państwa drzwi z płatnością przy odbiorze u kuriera. Staramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc podczas montażu, ponieważ odbieramy telefon codziennie od 8 do 22.

Jakie szkło do kominka wybrać?

Często nie mogą się Państwo zdecydować, którą szybę do kominka wybrać. Czy zwykłą, czy samoczyszczącą. Kiedy zdecydować się na szybę do kominka samoczyszczącą? Taka szyba sprawdzi się gdy często, najlepiej codziennie palimy w kominku, czy piecyku. Żeby wykorzystać potencjał szyby samoczyszczącej należy uzyskać wysoką temperaturę spalania. Taka szyba znacząco wpłynie na estetykę pomieszczenia jeśli kominek znajduje się w miejscu reprezentacyjnym w domu. A przede wszystkim ułatwi utrzymanie porządku w domu.

Dlaczego warto u nas kupić szkło do kominka?

Warto właśnie u nas kupić szkło do kominka, ponieważ każdym zamówieniem zajmujemy się indywidualnie. Szyba do kominka przygotowywana jest na wymiar według określonej przez Państwa specyfikacji. Każda szyba kominkowa ma szlifowane krawędzie oraz dodatkową obróbkę według życzeń np. ścięte czy zaokrąglone rogi, łuk. Cechuje nas profesjonalizm i niezwykła staranność wykonania. Sami wykonujemy opakowania do naszych szyb, dzięki czemu może ciężko Państwu odpakować produkt, ale jesteśmy pewni, że nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. A i jeszcze nasza najważniejsza cecha – działamy najszybciej na rynku. Nasze szyby kominkowe trafiają do Państwa domów najczęściej w niecałe 24 godziny od momentu zamówienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *