Jakie zastosowanie może mieć szyba hartowana?

Szyby hartowane cechują się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną. Szyba hartowana jest 6-krotnie bardziej odporna na uszkodzenia od zwykłej szyby float. Do czego możemy ją użyć? Wszędzie tam, gdzie szybę często używamy, gdzie będziemy często stawiać przedmioty – tam gdzie jest większa szansa na uszkodzenie mechaniczne. Dlatego na co dzień szyby hartowane spotkać można np. na stołach, komodach, w łazience to ścianki i zabudowa prysznica. Szyba hartowana pęka w bezpieczniejszy sposób niż zwykła szyba – stosując ją zmniejszamy szanse na zranienie podczas nieszczęśliwego wypadku. Szyba hartowana zwiększa nasze bezpieczeństwo i w tym celu jest stosowana.

Czy szyba hartowana pod kominek będzie dobra i do kominka?

Szyba hartowana pod kominek jak sama nazwa wskazuje może mieć zastosowanie tylko w celach ochronnych pod kominkiem czy piecykiem. Szyba zabezpieczy podłogę przed iskrami, czy popiołem, który może wydostać się z kominka. Szybę hartowaną możemy również zamontować na ścianie, czy meblach znajdujących się w pobliżu paleniska. Nie jest ona odporna na działanie wysokich temperatur. Do drzwi kominkowych stosujemy tylko szybę do kominka – szybę żaroodporną. Szyba hartowana zwiększa estetykę przestrzeni przy kominku – zdecydowanie lepiej się prezentuje od położenia blachy na podłodze. O szybie pod kominek pisaliśmy również tutaj.

Szyba hartowana pod kominek

Jak zamówić szybę hartowaną pod kominek?

Szybę hartowaną pod kominek można zamówić u nas telefonicznie. Można też wysłać zamówienie mailowo, lub przez formularz ze strony. Szybę hartowaną pod kominek należy samodzielnie zaprojektować. My przygotujemy szybę według projektu. Szyba hartowana pod kominek może mieć dowolną grubość oraz pożądany kształt. Bardzo często zaokrąglamy, lub ścinamy rogi w szybach hartowanych pod kominek. To produkt na wymiar.

O czym należy pamiętać zamawiając szybę hartowaną pod kominek?

Zamawiając szybę hartowaną pod kominek należy pamiętać, że niemożliwe jest jej przerobienie. Raz zaprojektowana i przez nas przygotowana nie może być już „poprawiona”. Każda próba przeróbki szyby hartowanej wiąże się z jej „wybuchnięciem”. Mamy nieograniczoną możliwość zaprojektowania szyby, więc projekt należy przemyśleć przed zamówieniem. Szyba hartowana pęka na mnóstwo małych odłamków, które bywają problematyczne do posprzątania. Jednak odłamki tego szkła nie są ostre, więc ciężko się nimi skaleczyć. Czas oczekiwania na szybę hartowaną jest nieco dłuższy niż na szybę do kominka. Zamówienie zwykle wysyłamy do 5 dni roboczych od momentu jego złożenia. Należy pamiętać, że szyba hartowana pod kominek to produkt na wymiar i nie podlega zwrotom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *