Lato, a z nim ciepłe i słoneczne dni powoli zastępuje zimny wiatr i deszcz. Jak co roku, zbliża się nieuchronnie jesień, a w raz z nią zaczynamy sezon grzewczy w domach. Szyby do kominka nie jest to jednak produkt tylko sezonowy. Szyby kominkowe wysyłamy przez cały rok. Jednak w okresie grzewczym mamy zdecydowanie więcej zamówień i staramy się ekspresowo wysyłać nasze szyby do kominka. Poniżej krótki poradnik z linkami do naszych porad, który ułatwi rozwiać wiele wątpliwości podczas wymiany szyby do kominka.

1. Zmierz szybę do kominka

Jeśli pękła nam szyba w kominku lub piecyku zacznijmy od jej zmierzenia. Zmierzenie uszkodzonej szyby kominkowej to najłatwiejszy sposób żeby zamówić nową – będzie taka sama. Szyba do kominka to produkt wykonywany na wymiar. Oczywiście zawsze dbajmy o nasze bezpieczeństwo – jeśli szyba kominkowa pękła, odłamki będą ostre i nie trudno się skaleczyć. Oprócz zrobienia pomiaru warto zerknąć w jaki sposób szyba do kominka była zamontowana, czy na ramie była również uszczelka. Więcej o mierzeniu szyby do kominka piszemy tutaj.

2. Zamów szybę do kominka

Wystarczy zadzwonić. Bez zbędnych rejestracji. Podczas rozmowy telefonicznej informujemy o kosztach, terminie dostawy i odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące szyby kominkowej. Do zamówienia potrzebujemy wymiary szyby do kominka, adres z kodem pocztowym i telefon kontaktowy. W naszej ofercie do wyboru mamy zwykłe szyby kominkowe, żaroodporne oraz szyby do kominka samoczyszczące. Posiadamy tylko wysokiej jakości japońskie szkło żaroodporne Neoceram. Dodatkowo można u nas zamówić szybę hartowaną pod kominek. O zamawianiu szyb do kominka piszemy tutaj, informacje na temat szyb hartowanych pod kominek znajdują się tutaj.

3. Czas oczekiwania na szybę do kominka

Czas oczekiwania na szybę do kominka w sezonie grzewczym to zwykle niecałe 24 godziny. Wszystko zależy o której godzinie Państwo do nas zadzwonią i czy zamówienie dokonywane jest w dni świąteczne. Najczęściej szyby do kominka wysyłamy w dniu zamówienia, co oznacza, że następnego dnia są u Państwa w domu. Można też śledzić paczkę podając adres mailowy. Szyby kominkowe zamawiane z odbiorem osobistym wykonywane są wręcz „od ręki”. Jak długo klienci czekają na szybę do kominka pisaliśmy też tutaj.

4. Przesyłka szyby do kominka

Nasze szyby do kominka wysyłamy za pośrednictwem firmy Inpost. Kurier dostarczy szybę kominkową prosto pod Państwa drzwi. Płatność odbywa się przy odbiorze. Jeśli szyba nie przekroczy wymiarów skrytki możemy ją wysłać również do wybranego paczkomatu. Nasze szyby kominkowe pakujemy samodzielnie w dopasowane opakowania styropianowe, dzięki czemu docierają w całości! O bezpiecznej dostawie pisaliśmy tutaj.

5. Przygotuj się do montażu szyby kominkowej

Czy do montażu szyby kominkowej należy się przygotować? Jeśli robimy to pierwszy raz, to warto. Można skorzystać z materiałów wideo dostępnych w Internecie. Poza tym jeśli na drzwiczkach była zamontowana uszczelka, która wymaga wymiany, należy zaopatrzyć się w nową. Najczęściej uszczelką jest sznur żaroodporny. Z racji szerokiej oferty kominków i piecyków na rynku, sznury występują w wielu grubościach i mogą być z różnych materiałów. Odpowiedni sznur kupimy na dziale z kominkami w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Przed montażem szyby kominkowej warto ramę oczyścić papierem ściernym i sprawdzić, czy śruby odkręcają się z łatwością.

6.Montaż szyby do kominka

Montaż szyby do kominka nie jest skomplikowany. Wymaga jednak precyzji i cierpliwości. Warto pamiętać o tym, że szyba kominkowa nie może być zamontowana na sztywno i nie należy dokręcać śrub do końca. O tym jak montować szybę do kominka piszemy tutaj.

7. Czyszczenie szyby do kominka

Żeby nic nie wpływało na wizję rozpalonego ognia w kominku warto mieć czystą szybę do kominka. Czyszczenie szyby kominkowej zdecydowanie ułatwi zamontowanie szyby samoczyszczącej. Jeśli jednak mamy zwykłą szybę kominkową, po czasie użytkowania kominka będziemy mieć już własne sprawdzone sposoby na szybko umytą szybę. Jak czyścić szybę podpowiadamy tutaj. Gotowych preparatów do czyszczenia szyb kominkowych jest sporo na rynku i każdemu klientowi może sprawdzić się inny producent.

Zadzwoń po nową szybę do kominka – 697 525 884

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *