Właśnie chcesz rozpalić ogień w kominku i stwierdzasz, że szyba do kominka jest pęknięta? Zastanawiasz się – jak najszybciej ją wymienić?

Pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to wizyta w sklepie z materiałami budowlanymi – kupimy tam szybę kominkową? Kominek ma już kilka lat… – może być problem… Zaraz potem wpisujemy hasło „szyba do kominka” w okno przeglądarki na komputerze, czy telefonie i zgłębiamy wyniki wyszukiwania. Czas leci, a my nadal nie mamy szyby kominkowej.

Co zrobić, kiedy pęknie nam szyba w kominku?

Przede wszystkim zacznijmy od zmierzenia pękniętej szyby kominkowej, lub drzwiczek. Szybę do kominka mierzymy zawsze na tak zwany „minus”, co oznacza, że zostawiamy ok 2mm luzu na długość i szerokość szyby.

Dlaczego warto zamówić szybę do kominka na wymiar?

Zamawiając szybę do kominka na wymiar mamy pewność, że będzie ona idealnie pasowała do naszej instalacji kominkowej. Będzie przygotowana specjalnie dla nas.

Pamiętajmy, że używając kominka, czy pieca i szyba i rama w której jest ona umieszczona, mogą ulec pewnym odkształceniom. Tutaj nawet milimetr może mieć znaczenie.

Szybydokominka24.pl zajmuje się wycięciem potrzebnej szyby kominkowej z dokładnością, co do milimetra – spokojnie można zamówić wymiar z przecinkiem.

W obecnych czasach, kiedy mamy szeroki dostęp do produktów różnych producentów, ciężko o standardy, stąd kupienie szyby żaroodpornej w zwykłym markecie budowlanym może być niemożliwe.

Zamówienie szyby kominkowej do konkretnego modelu kominka, czy pieca (jeśli go znamy) po dłuższym czasie ich użytkowania, to nie zawsze dobry pomysł. Może się zdarzyć, że szyba do kominka szybko pęknie, albo się nie zmieści ze względu na powstałe odkształcenia.

Kupując szybę do kominka na wymiar od specjalisty w branży, masz gwarancję starannego wykonania szyby kominkowej i długoletnią sprawność instalacji kominkowej w Twoim domu!

Jeśli masz problem ze zmierzeniem szyby do kominka zapraszamy do kontaktu pod nr 697525884– odbieramy telefon codziennie w godz. 8 – 22 !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *