Czy montaż szyby do kominka jest trudny?

Czy montaż szyby do kominka jest trudny? To zależy od umiejętności technicznych 🙂 I odrobiny cierpliwości. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Montaż szyby kominkowej nie jest skomplikowaną czynnością. Po zapoznaniu z naszym poradnikiem z pewnością przebiegnie pomyślnie 🙂

Ile czasu zajmie montaż szyby do kominka?

Tak jak z pytaniem o trudność montażu szyby do kominka, co do czasu, też nie możemy odpowiedzieć na to pytanie. Czas montażu przede wszystkim będzie zależny od tego jak szybko usuniemy starą szybę, jeśli śruby będą mocno zapieczone, to z pewnością wymiana będzie dłuższa. Montaż większej szyby, również będzie wymagał więcej czasu, niż małej. O czasie potrzebnym na montaż będzie decydował sposób mocowania szyby w kominku/piecyku. Co do czasu możemy jedynie zagwarantować, że z naszej strony wysyłamy szyby do kominka najszybciej jak możemy.

Jak się przygotować do montażu szyby do kominka?

Najlepszym przygotowaniem do montażu będzie wcześniejsze odpowiednie zmierzenie szyby do kominka. Szyba do kominka to produkt na wymiar – jest przycinana według specyfikacji otrzymanej od klienta. Do montażu niezbędna jest : nowa szyba do kominka, uszczelka (z gotową taśmą, lub dodatkowo klej żaroodporny), rękawice, z narzędzi na pewno wkrętarka, śrubokręt, scyzoryk i papier ścierny. Inne narzędzia będą zależne od tego jak szybko uda się zdemontować starą szybę. Może będzie potrzebny preparat typu WD-40, jeśli szyba do kominka jest mocno zapieczona. Przed montażem, jeśli robimy to pierwszy raz, można obejrzeć dostępne w Internecie filmiki z instrukcją.

Montaż szyby do kominka – poradnik

1. Zacznij od przygotowania szyby. Szybę do kominka rozpakuj i umieść na bezpiecznym, najlepiej miękkim podłożu. Nie stawiaj szyby bezpośrednio na betonie, czy płytkach.

  2. Szybę do kominka możesz montować w pionie, najlepiej jednak zdemontować drzwiczki kominka, lub piecyka i umieścić na płasko.

  3. Odkręć wszystkie śruby mocujące szybę. Jeśli masz problem z odkręceniem, użyj sprayu typu WD40, odkręcając stopniowo.

  4. Wyjmij starą szybę (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), oczyść ramę z kawałków szkła oraz starej taśmy, uszczelki za pomocą papieru ściernego.

  5. Zmierz jeszcze raz ramę i porównaj wymiar z zamówioną szybą do kominka.

  6. Jeśli kominek posiadał uszczelki – wymień je. Uszczelkę umieść w rowku, lub przyklej używając punktowo kleju żaroodpornego. Uszczelki nie przyklejaj na sztywno!

  7. Włóż nową szybę do kominka. W przypadku szyb do kominka samoczyszczących znaczenie ma, którą stroną szkło będzie zamontowane.

  8. Dokręć śruby, blaszki, lub podkładki ale nie do oporu (zostaw niewielki luz).

  Gotowe! 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *