Co można położyć pod kominek?

Kominek czy piecyk typu koza może stanowić piękną dekorację w pomieszczeniu w którym się znajduje. Żeby jednak tak było, oprócz funkcji dekoracyjnych musi w odpowiedni sposób spełniać funkcje grzewcze. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo użytkowania paleniska w domu. Chcąc aby kominek były bezpieczny, pierwsze o czym pomyślimy, to zabezpieczenie miejsca, gdzie on będzie się znajdował. Co można położyć pod kominek? Polecamy szkło hartowane. Dlaczego? Szkło zwiększy bezpieczeństwo użytkowania paleniska w przypadku np. wypadnięcia drewna, ułatwi utrzymanie porządku przy kominku oraz odpowiednio zaprojektowane i wykonane szkło będzie dekoracją podłogi. Co to za rodzaj szkła piszemy więcej tutaj.

Czy szkło hartowane pod kominek ma określony standard?

Szkło hartowane pod kominek nie ma określonego standardu. Szkło pod kominek należy zaprojektować według własnych potrzeb. Zaczynamy od wyboru grubości szkła w zależności od tego, czy planujemy coś postawić przy kominku, czy na szkle bezpośrednio ma stać kominek typu koza. Im większe obciążenie będzie na szkle hartowanym, tym powinno być grubsze. Klientom, którzy wybierają szkło hartowane przed kominek rekomendujemy grubość 6mm. Szkło hartowane może mieć dowolny kształt – tak aby było dopasowane do przestrzeni przed kominkiem. Można też wybrać kolor szkła hartowanego. Najczęściej jednak wybierane jest szkło hartowane bezbarwne. Kolor szkła można wybrać dowolnie z palety RAL.

Jak zamówić szybę hartowaną pod kominek?

Szybę hartowaną pod kominek najszybciej i najłatwiej zamówić można telefonicznie – 697 525 884. Jesteśmy wtedy w stanie ustalić potrzeby Klienta i podpowiedzieć jak zaprojektować szkło pod kominek. Następnie, najlepiej już z gotowym projektem prosimy o kontakt mailowy.

Jak długo czeka się na szybę hartowaną?

Czas oczekiwania na szybę hartowaną pod kominek jest troszkę dłuższy, niż na szybę do kominka. Szyba hartowana jest przez nas przygotowywana według projektu Klienta. Następnie odpowiednio wycięte i obrobione szkło poddaje się procesowi hartowania. Zwykle zamówienia realizujemy w ciągu od 2 do 14 dni roboczych. O terminie realizacji zawsze informujemy Klientów na bieżąco.

Na co należy uważać z szybą hartowaną?

Szyba hartowana pod kominek to produkt na lata. Należy jednak uważać, żeby nie uderzyć przede wszystkim metalem w krawędź szkła. W przypadku nieszczęśliwego wypadku, szkło hartowane pod kominek pęknie na mnóstwo małych kawałeczków. Szkło hartowane powinno być położone na równej, płaskiej powierzchni. Kiedy podłoga w pomieszczeniu z kominkiem jest nierówna, albo pod szkło dostaną się jakieś małe elementy – może ono pęknąć. I jeszcze jedna nasza rada. Planując szkło po kominek proszę zwrócić uwagę, czy nie tylko podłoga, ale i ściany są równe. Szyby hartowane mają, jak wiadomo proste krawędzie i kiedy planujemy położyć szkło przy nierównej ścianie uwidoczni to niedociągnięcia budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *