Czy istnieją „standardowe” wymiary szyb do kominka?

Choć znaleźć nas można dzięki reklamom szyba do kominka na wymiar, zdarzają się klienci, którzy proszą o taką „standardową” szybę kominkową. A więc, ciężko mówić o standardach, kiedy na rynku dostępnych jest wielu producentów kominków i piecyków. Nie posiadamy gotowych produktów. Każda przygotowana przez nas szyba do kominka jest wykonana na zamówienie klienta i spełnia jego określone potrzeby. Dzięki temu, że tniemy szkło kominkowe na wymiar, możemy dostosować produkt do wymagań klienta. Nasza szyba kominkowa będzie po prostu idealnie pasowała do Państwa kominka.

Najważniejszy jest doby pomiar szyby do kominka

Kiedy pęknie nam szyba w kominku czy piecyku, to właśnie od pomiaru szyby będzie zależał później pomyślny montaż oraz bezpieczeństwo korzystania z kominka. Składając zamówienie na szybę kominkową warto pamiętać, że my przygotowujemy szybę dokładnie według podanego wymiaru, z dokładnością co do milimetra. To klient ustala podczas pomiaru niezbędny luz, który uwzględnia rozszerzalność cieplną materiałów. Zawsze najszybciej i najlepiej zmierzyć szybę kominkową, która pękła. Jeśli była używana wiele lat, można odjąć milimetr ze względu na powstałe odkształcenia. Jeśli jednak szyba pękła na wiele części i nie ma możliwości jej zmierzenia, mierzymy ramę, pamiętając o zachowaniu luzu od 2 do 5 milimetrów. Szybę do kominka warto mierzyć na płasko i podczas demontażu pękniętego szkła należy zwrócić uwagę, czy szyba miała rogi z kątem prostym, czy zaokrąglone. Może się też zdarzyć, że szyba ma otwór – oczywiście możemy go wykonać posiadając odpowiedni rysunek.

Dlaczego warto kupić szybę do kominka na wymiar?

Warto kupić szybę do kominka na wymiar, bo mamy pewność, że będzie idealnie pasowała do naszego wkładu kominkowego. Jeśli znamy nazwę kominka, lub mamy jego specyfikację można sprawdzić jaką wielkość szyby kominkowej deklaruje producent. Mimo to, warto zrobić pomiar samodzielnie i sprawdzić uzyskane wielkości. Kupując szybę ze sprawdzonego źródła mamy pewność, że kupujemy szybę żaroodporną wytrzymałą aż do 900ºC, a w cenie szlifowane brzegi, które zwiększają jej wytrzymałość i ułatwiają montaż. Czy kupiliśmy szybę kominkową możemy sprawdzić już na pierwszy rzut oka – szkło żaroodporne ma lekko słomkową barwę, a zwykłe szkło, czy szkło hartowane jest przezroczyste.

Szyba do kominka 60×40

Tak jak wyżej pisaliśmy – nie ma szyb do kominka o standardowym wymiarze, jednak potrafimy wskazać, które wymiary są najbardziej popularne. Zdecydowanie najczęściej zamawiana jest szyba do kominka o wymiarze około 60 na 40cm. Każdą szybę przygotowujemy pod zamówienie, więc mogą być Państwo pewni, że jest to produkt oryginalny i spersonalizowany.

Jak długo trwa u nas przygotowanie szyby do kominka?

U nas przygotowanie szyby do kominka trwa najszybciej jak to możliwe. Przy odbiorze własnym jesteśmy w stanie przygotować szybę kominkową wręcz od ręki. Szyby do kominka z wysyłką nadajemy w godzinach pracy sortowni firmy Inpost. Informację na temat terminu dostawy zawsze podajemy telefonicznie. Nie ma znaczenia czy zamawiają Państwo zwykłą szybę do kominka, czy szybę do kominka samoczyszczącą – ich przygotowanie trwa tyle samo czasu. Jeśli jednak zamawiają Państwo szybę hartowaną jako osłonę pod czy przy kominku termin realizacji będzie wynosił kilka dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *