Czas Świąt Bożego Narodzenia to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych okresów w roku, które uwielbiamy spędzać w świetle palącego się kominka. Co zrobić więc żeby szyba do kominka cieszyła nas swoją czystością oraz co zrobić kiedy pęknie nam szyba kominkowa podczas Świąt?

Czysta szyba do kominka

Po zrobieniu świątecznych porządków chciałoby się w okresie świątecznym już za wiele nie sprzątać. A szyba w codziennie używanym kominku, czy piecyku to poranne zmartwienie. O czyszczeniu szyby do kominka pisaliśmy już tutaj. Co zrobić żeby ułatwić sobie czyszczenie szyby w kominku? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wymiana szyby kominkowej na szybę do kominka samoczyszczącą. Jest to szyba, która posiada powłokę z tlenków metali dzięki której sadza sama się wypala, a substancje smoliste nie przywierają do szkła. Kiedy w kominku posiadamy już zwykłą szybę i nie będziemy jej wymieniać, warto czyścić ją specjalnymi detergentami w postaci pianki przeznaczonymi do kominków. Zostawiają one na szkle po wyczyszczeniu powłokę, dzięki której szyba kominkowa będzie następnym razem lepiej się czyścić. Kiedy bardzo zależy nam na czystej szybie w kominku ogromne znaczenie ma to, czym palimy. Warto pamiętać, że żeby szyba się nie zabrudzała powinniśmy palić sezonowanym drewnem i unikać drewna z drzew iglastych.

Co zrobić kiedy pęknie nam szyba kominkowa podczas Świąt?

Kiedy pęknie nam szyba kominkowa podczas Świąt przede wszystkim pozostaje nam ją zabezpieczyć. Jeśli kominek pełni funkcje grzewcze i zmuszeni jesteśmy go używać z pękniętą szybą, to kontrolujmy palenisko i nie próbujmy na własną rękę nic sklejać. Każda próba samodzielnej „naprawy” szyby to ryzyko zatrucia, czy pożaru. Są również firmy (taka jak nasza), które umożliwiają odbiór szyby kominkowej nawet w dni świąteczne. Jest to oczywiście kwestia odległości do pokonania do odbioru na własną rękę. Wysyłka szyb do kominka kurierem odbywa się zaraz po dniach wolnych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo podczas używania kominka, czy pieca typu „koza” jest w domu jest najważniejsze.

Jak zmierzyć szybę do kominka?

Najważniejsza informacja podczas mierzenia szyby do kominka to taka, że szyby kominkowe mierzymy z tzw. luzem. Jeśli jest taka możliwość, najlepiej zmierzyć starą, pękniętą szybę. Jeśli nasza szyba rozbiła się na mnóstwo kawałków, mierzymy miejsce na szybę w drzwiczkach odejmując od wysokości i szerokości od 2 do 5mm. Uwzględniamy w ten sposób współczynnik rozszerzalności cieplnej metalu z którego wykonane są drzwiczki. Szyby nie lubią naprężeń, które tworzą się podczas wzrastania temperatury. Szybę do kominka oczywiście mierzymy miarą budowlaną.

Jakie właściwości mają nasze szyby do kominka?

W naszej ofercie posiadamy tylko japońskie szkło Neoceram. Charakteryzuje się ono wysoką jakością oraz wytrzymałością aż do 900ºC. Grubość szyb to 4mm. Jesteśmy w stanie przygotować szybę kominkową na każdy wymiar o dowolnym, płaskim kształcie. W cenie zawsze szlifujemy brzegi, żeby wzmocnić wytrzymałość szyby i ułatwić klientom montaż. Dokładamy wszelkich starań żeby pomóc Państwu już podczas mierzenia szyby kominkowej oraz późniejszym montażu. Nasze szyby wykonujemy z ogromną starannością z dokładnością, co do milimetra. Nie oszczędzamy na pakowaniu- szyby kominkowe docierają do naszych klientów w całości nawet w 24h od momentu zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *