Dlaczego warto mieć szkło pod kominek?

Czy posiadając i użytkując kominek, bądź piecyk potrzebne jest szkło pod kominek? Szkło pod kominek nie jest produktem niezbędnym, jeśli posiadamy palenisko w domu. Doskonale jednak sprawdza się w celach ochronnych. Zabezpiecza podłogę przed zabrudzeniami z drewna, popiołem, a najważniejsze, przed wypadającymi, palącymi się kawałkami drewna. Szyba pod kominek zwiększa poczucie naszego bezpieczeństwa. Odpowiednio zaprojektowane szkło pod kominek pełni też funkcję ozdobną w pomieszczeniu – składa się na wystrój wnętrza.

Szkło pod kominek

Jakie właściwości powinno mieć szkło pod kominek?

Szkło pod kominek powinno być szkłem hartowanym. Co to oznacza? Hartowanie szkła wzmacnia jego wytrzymałość mechaniczną. Szyba pod kominek jest 6-krotnie bardziej wytrzymała na wszelkie uderzenia od zwykłej szyby. Po szkle pod kominek można więc śmiało biegać i skakać. Szkło pod kominek może mieć dowolną grubość, którą dopasowujemy do wagi stawianych przedmiotów oraz potrzeb Klienta. Tutaj warto dodać, że im grubsza szyba hartowana, tym bardziej będzie odstawała od podłogi. Należy odpowiednio dobrać grubość, tak, aby o naszą szybę pod kominek nie potykać się. Zalecamy też chociażby delikatne zaokrąglenie przednich rogów szkła pod kominek. Oprócz dowolnej grubości szkło pod kominek może mieć wybrany przez klienta kolor oraz wszelkie wycinanki.

Jak zamówić szkło pod kominek?

Żeby zamówić u nas szkło pod kominek najlepiej wykonać rysunek. Czytelnie, nie musi być to rysunek techniczny. Następnie rysunek przesłać MMS-em, lub mailem. Jeśli na szybie ma stać piec, warto zorientować się jaką będzie miał wagę. Na podstawie podanych informacji podpowiadamy, jaka powinna być grubość szkła (najczęściej jest to 6mm). Czas realizacji zamówienia na szybę pod kominek to około 7 dni roboczych.

Jak dbać o szkło pod kominek?

Szkło pod kominek nie ma specjalnych wymagań dotyczących jego pielęgnacji. Najlepiej używać płynu do szyb, lub ciepłej wody z octem. Warto pamiętać, żeby do czyszczenia szkła pod kominek używać ściereczki, lub gąbki, która nie rysuje powierzchni. Podczas użytkowania szyb pod kominek należy zwrócić uwagę, że nieumiejętnie stawiane, lub przesuwane przedmioty mogą zostawiać rysy na szkle. A najbardziej wrażliwym miejscem szkła pod kominek jest jego brzeg (rant), w przypadku uderzenia metalem, może on spowodować rozbicie szyby. Zapraszamy do przeczytania naszej starszej porady w tym temacie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *