Szyba żaroodporna do kominka, a różne jej nazewnictwo

Co wpisać w wyszukiwarkę żeby kupić dobrej jakości szybę do kominka, czy piecyka? Wystarczy właśnie wpisać „szyba do kominka”, a z łatwością trafimy na różne oferty. A szyba do kominka, to nic innego jak szyba żaroodporna – powstaje ze szkła żaroodpornego, które cechuje się dużą wytrzymałością cieplną. Nawet w warsztacie często potocznie szkło żaroodporne nazywamy szkłem kominkowym. Szyba do kominka oraz szyba żaroodporna do kominka, to ten sam produkt. Przy składaniu zamówienia warto jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Czasami, błędnie, szyba do kominka bywa nazywaną szybą hartowaną. Szyba hartowana to szyba o wzmocnionej wytrzymałości mechanicznej. Nie jest jednak przeznaczona do kontaktu z ogniem – pęknie na wiele małych kawałków po pierwszym rozpaleniu kominka. Jeśli cena za szybę jest zadziwiająco niska w porównaniu z innymi ofertami, należy sprawdzić z jakim rodzajem szkła mamy do czynienia.

Wymiary szyby żaroodpornej do kominka

Jakie wymiary ma szyba żaroodporna do kominka? Szyba żaroodporna do kominka to produkt na wymiar, więc szyba do kominka może mieć wymiary zgodne z Państwa potrzebami. Najbardziej popularna jest szyba do kominka 60×40, następnie zbliżona wielkość, czyli szyba do kominka 38×59. Odpowiednie wymierzenie szyby żaroodpornej do kominka to podstawa pomyślnej wymiany szyby. Jak zmierzyć szybę do kominka – zapraszam do wcześniejszej porady. Szyba kominkowa nie musi być prostokątna – może mieć ścięte rogi, łuk – wykonamy kształt zgodnie z Państwa specyfikacją.

Szyba żaroodporna do kominka, a wiosenne porządki

Co mają wspólnego wiosenne porządki z szybą żaroodporną do kominka? Właśnie podczas gruntownych porządków najczęściej zdarza się zbić szybę do kominka. Szyba kominkowa to produkt, który „pracuje” podczas naszego użytkowania. Pod wpływem ciepła szkło nieznacznie (do max milimetra) rozszerza się, gdy gaśnie w kominku, to zmniejsza się. Dlatego mierząc szybę trzeba zachować tolerancję (tzw. luz). Kiedy kawałki drewna uderzą w szybę, mocniej trzaśniemy drzwiczkami itp. mogą powstać mikoruszkodzenia, które powiększą się pod wpływem np.mocnego nacisku. I właśnie wtedy, kiedy po prawie całym sezonie grzewczym chcemy mieć błyszczący kominek szyba może nam pęknąć. Czyszcząc szybę do kominka trzeba zachować rozwagę w jej „szorowaniu” i warto pamiętać, że szybę można łatwo porysować. Co do samego czyszczenia szyby zapraszam tutaj.

Szybka wymiana pękniętej szyby żaroodpornej do kominka

Z wymianą szyby do kominka poradzi sobie każdy, kto ma choć niewielki zdolności techniczne w domu. Zaczynamy od starannego wymierzenia szyby żaroodpornej do kominka, poprzez zamówienie szyby kominkowej bez wychodzenia z domu, a kończąc na montażu. Nasze podpowiedzi co do montażu zamieściliśmy tutaj. Praca ze szkłem wymaga nieco cierpliwości, a pośpiech nie jest wskazany. Jeśli chcieliby Państwo zamówić u nas szybę żaroodporną do kominka, zapraszamy pod nr 697 525 884.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *