Jakie szkło ma zastosowanie w kominku?

W kominkach, czy wszelkiego rodzaju piecach zastosowanie mają szyby żaroodporne. Szyby żaroodporne nazywane są potocznie szybami do kominka, czasami błędnie szkłem hartowanym. Dlaczego błędnie? Szkło hartowane nie jest przeznaczone do kontaktu z wysoką temperaturą. Tylko szkło żaroodporne zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania paleniska w domu. Szkło do kominka to specyficzny rodzaj szkła – nie jest do końca przezroczyste – ma barwę słomkową i jest wbrew pozorom bardzo kruche.

Jakie szkło do kominka stosujemy w celach ochronnych?

W celach ochronnych przy kominku stosujemy wspominane wyżej szkło hartowane. Szkło hartowane, to szkło które ma zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Jest około 6-krotnie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne od zwykłej szyby „okiennej”. Szkło hartowane zabezpieczy podłogę, ściany, czy meble w pobliżu kominka przed zabrudzeniami z paleniska, czy iskrami. Zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa w obawie przed pożarem. O szybie pod kominek wspominaliśmy tutaj.

Dlaczego szkło do kominka pęka?

Bardzo często klienci pytają dlaczego szkło do kominka pęka. A przecież szyby do kominka pękają raz na kilka lat… Szkło to materiał kruchy i po prostu…może to się zdarzyć. Szyby do kominka pękają przez to, że „pracują” razem z ogniem i żeliwem kominka. Pod wpływem ciepła szyby do kominka nieznacznie rozszerzają się, gdy ogień gaśnie – zmniejszają. Choć są to wielkości rzędu milimetra, każde uszkodzenie szyby, którego pozornie nie widać np. uderzenie kawałka drewna, z biegiem czasu może spowodować rozszerzającą się rysę powodującą pęknięcie szyby. Więcej o pękaniu szyb do kominka pisaliśmy tutaj.

Jak zamówić szkło do kominka?

U nas można zamówić szkło do kominka bez zbędnych rejestracji. Wystarczy starannie zmierzyć, bądź odwzorować na kartce szybę. Szyby do kominka wykonujemy na wymiar – staramy się sprostać wszystkim oczekiwaniom. Możemy zaokrąglić rogi, wykonać łuk, czy zrobić otwór. Szkło do kominka wysyłamy najszybciej jak tylko możemy. Najczęściej szyby są w Państwa domu w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. Wykorzystując wzajemne zaufanie, szyby do kominka wysyłamy najczęściej przesyłką za pobraniem, co znacznie ułatwia proces realizacji zamówień. Zapraszamy również w niedziele i święta 697 525 884.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *