Jak zamówić szybę do kominka?

Nie ma nic prostszego, choć wielu klientów ma obawy czy i jak zamówić szkło (bo to produkt kruchy). Wystarczy do nas zadzwonić. Bez zbędnych formalności, przelewów robionych z góry, u nas szybę do kominka można zamówić podczas rozmowy telefonicznej. Poza kontaktem telefonicznym, przyjmujemy również zamówienia drogą mailową oraz poprzez formularz na stronie szybydokominka24.pl Do zamówienia szyby kominkowej niezbędne jest podanie wymiarów potrzebnej szyby. Jak ją zmierzyć piszemy poniżej.

Ile kosztuje szyba do kominka?

Nie ma standardowej ceny szyby do kominka. Cena zależna jest od wielkości szyby, czyli ilości użytych m² do jej przygotowania. Oczywiście im większa szyba, tym cena będzie wyższa. Żeby wycenić szkło kominkowe potrzebujemy wymiary. Kolejną rzeczą od której zależy cena szyb kominkowych są wycinanki w szkle, zaokrąglenie, ścięcie rogów, zrobienie łuku czy otworu. Dodatkowym kosztem będzie również wysyłka szyby. U nas zawsze klienci mają gratis szlifowanie brzegów szyby, co zwiększa bezpieczeństwo i jej wytrzymałość mechaniczną. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jak zmierzyć szybę do kominka?

O ile jest taka możliwość – najlepiej zmierzyć uszkodzoną szybę kominkową. Jeśli nie mamy takiej możliwości, lub stara szyba do kominka była źle dopasowana, należy zrobić własny pomiar. Mierzymy miejsce w ramie przygotowane na szybę, a następnie od wymiarów odejmujemy od 2 do 5mm. Szyba musi mieć tzw. luz, aby ograniczyć naprężenia podczas pracy układu grzewczego. O tym jak poprawnie zmierzyć szybę do kominka pisaliśmy tutaj.

Wymiary szyb do kominka, szyba do kominka 59×38

Tak jak nie ma standardowej ceny szyby do kominka, nie ma również standardowych wymiarów szyb. Jeśli chodzi o szyby do kominka, nie istnieją u nas gotowe produkty. Każda szyba do kominka przycinana jest na wymiar według specyfikacji klienta. Jednym z częściej zamawianych wymiarów jest szyba do kominka 59×38 i wymiary bliskie temu. Szyba do kominka to produkt na wymiar – jest idealnie dopasowana do układu grzewczego w naszym domu. Warto poświęcić chwilę czasu więcej na wykonanie prawidłowego pomiaru.

Montaż szyby kominkowej

Montaż szyby do kominka nie powinien sprawić większego problemu. Dla ułatwienia zadania warto uważnie zrobić demontaż starej szyby. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że jeśli nowa szyba jest za duża, lub pasuje na wcisk – nie montujemy takiej szyby. Szyba do kominka zawsze musi mieć luz, aby znosić naprężenia powstające podczas palenia w kominku, lub piecyku. O montażu szyby kominkowej pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy – 697 525 884

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *