Szyba do kominka – od czego zacząć zamawianie

Pękła szyba w kominku, lub piecyku, co zrobić? Przede wszystkim należy uważać, żeby się nie pokaleczyć i nie poparzyć. Jeśli szyba pękła podczas użytkowania należy zabezpieczyć podłogę, miejsce dookoła paleniska w obawie przed wydostaniem się płomienia, czy kawałków drewna. Żeby ułatwić zamówienie szyby nie wyrzucajmy od razu tej rozbitej. Przyda nam się do zmierzenia i zamówienia na wzór nowej. Tutaj dodajmy ważną informację dotyczącą utylizacji szyby – szyb żaroodpornych nie wyrzucamy do pojemnika na szkło, a do pojemnika na zmieszane śmieci.

Szyba do kominka jak ją zmierzyć

Wymiana szyby do kominka będzie w głównej mierze zależała od dobrze wykonanego pomiaru szyby. Jesteśmy w stanie wykonać szybę do kominka na wymiar o dowolnym kształcie, warunkiem jest to, że szkło musi być płaskie. Przygotujemy szybę do kominka z łukiem, ściętymi, lub zaokrąglonymi rogami, wycięciem w szkle. O tym jak zmierzyć szybę do kominka pisaliśmy tutaj.

Szyba do kominka – jaki rodzaj szyby wybrać

Czy mamy wybór kupując szkło do kominka? Może nie ogromny wybór, ale zajmujemy się sprzedażą trzech rodzajów szyb. Podstawowym szkłem wstawianym do kominków, czy piecyków jest zwykłe szkło żaroodporne o wytrzymałości do 900ºC i grubości 4mm. Następnie mamy szkło do kominka samoczyszczące oraz szkło hartowane pod kominek. O rodzajach szkła pisaliśmy tutaj oraz tutaj.

Szyba do kominka – jak ją zamówić?

Jeśli mamy już zmierzoną szybę do kominka, nie ma nic prostszego niż jej zamówienie. U nas szybę kominkową zamówią Państwo bez zbędnych formalności z telefonem w dłoni. Wystarczy zadzwonić, lub wysłać SMSa pod numer 697 525 884. Można również wypełnić formularz na naszej stronie, lub napisać maila. Zamówienia przyjmujemy codziennie w godzinach od 8 do 22!

Szyba do kominka – czas realizacji

W sytuacji, gdy pękła szyba w kominku, czy piecyku stanowiącym główne źródło grzania w domu bardzo ważny jest czas realizacji zamówienia. U nas zamówienia z odbiorem osobistym realizowane są wręcz od ręki, a wysyłka zamówionych szyb do kominka odbywa się w dniu zamówienia. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, to warto o tym wspomnieć przy jego składaniu. O czasie realizacji zamówień pisaliśmy tutaj.

Wymiana szyby do kominka

Wymiana szyby do kominka nie jest skomplikowanym zadaniem. Warto jednak trochę się przygotować zanim zabierzemy się za montaż nowej szyby do kominka. O tym jak poprawnie wymienić szybę kominkową pisaliśmy tutaj.

Szyba do kominka – czyszczenie

Kiedy kominek z nową szybą kominkową cieszy już nasze oko i przyjemnie grzeje pozostaje jeszcze kwestia utrzymania szyby w czystości. Przygotowaliśmy poradnik dotyczący czyszczenia szyby do kominka tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *