Czy można dokupić szybę do kominka?

Pękła szyba w kominku i zastanawiamy się co zrobić. Jeśli przechowujemy dokumenty zakupu, mamy materiał z którego możemy dowiedzieć się jaki był jego model. I pierwsze co przychodzi nam do głowy, to szukać u producenta kominka. Problem pojawia się, gdy dany producent wycofał się z rynku… Albo nie sprzedaje samych szyb…, lub cena szyby kominkowej jest bardzo wysoka. Szkoda naszego czasu. Szybę do kominka można bez problemu dokupić na wymiar, czy to w markecie budowlanym, czy szukając poprzez oferty internetowe. Nie ma potrzeby kupowania szyby kominkowej u producenta kominka. Nie musimy też kupować całego wkładu żeby mieć szybę.

Gdzie szukać szyby do kominka?

Jak wyżej wspomnieliśmy nie musimy szukać szyby do kominka u producenta z którego mamy piecyk. Szybę kominkową możemy kupić w punktach sprzedających szkło, w marketach budowlanych oraz poprzez oferty w Internecie. Najszybszą i najłatwiejszą formą kupienia nowej szyby do kominka jest jej zamówienie z oferty internetowej. U nas bez wychodzenia z domu można otrzymać szybę kominkową prosto pod drzwi. Najważniejszym i często najtrudniejszym zadaniem jest zmierzenie szyby do kominka. A jak ją zmierzyć – prosimy o przeczytanie tutaj.

Jakie są rodzaje szkła do kominka?

Szkło używane w kominkach, czy piecykach to szkło żaroodporne. Ma ono standardowo 4mm grubości, a dla japońskiego szkła Neoceram, które posiadamy w ofercie wytrzymałość termiczna to 900ºC. Kupując szkło do kominka mamy do wyboru dwie opcje. Zwykłe szkło do kominka oraz szkło do kominka samoczyszczące. Różnica między nimi polega na tym, że szyba do kominka samoczyszcząca pokryta jest specjalną warstwą tlenków metali po jednej stronie. Ma ona za zadanie zwiększyć proces pyrolizy na szybie, dzięki czemu brud nie będzie się osadzał, a wypalał. O szybach do kominka pisaliśmy też tutaj.

Ile może trwać wymiana szyby w kominku?

Od zmierzenia z dostawą i montażem szyby może udać się w ciągu 24h. Ale to wszystko zależy od naszych umiejętności technicznych, a czasem też od tego czy śruby w kominku nie są zapieczone. Z naszej strony staramy się szyby do kominka wysyłać ekspresowo. Dlatego trafiają w Państwa ręce w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. O tym jak zamontować szybę w komiku piszemy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *