Pęknięta szyba do kominka a nasze bezpieczeństwo
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, gdy pęknie nam szyba w kominku, to zabezpieczyć miejsce z odłamkami szkła przed innymi domownikami – dziećmi, czy zwierzętami. Następnie w miarę możliwości jak najszybciej zamiatamy części szyby kominkowej. Pamiętajmy jednak o własnym bezpieczeństwie. Jeśli szyba pękła podczas palenia się w kominku, należy pamiętać o tym, że kawałki szkła mogą być gorące. Poza tym należy zabezpieczyć palenisko przed wydostaniem się ognia. Starajmy się nie zbierać kawałków szkła gołymi rękami. Jeśli zastanawiają się Państwo, co mogło być przyczyną pęknięcia szyby w kominku, zapraszamy do naszego starszego artykułu tutaj.
Zmierzenie szyby do kominka
Gdy kominek będzie już odpowiednio zabezpieczony zmierzmy szybę. Najłatwiej będzie jeśli uda nam się zmierzyć starą szybę kominkową. Jeśli jednak jest to niemożliwe mierzymy ramę, lub miejsce, gdzie była szyba do kominka. Pamiętajmy jednak, że szkło nie lubi naprężeń, a podczas palenia, pod wpływem ciepła materiały delikatnie zwiększają swoją powierzchnię. Dlatego zawsze od całkowitej długości i szerokości odejmujemy od 2 do 5 milimetrów zostawiają w ten sposób niezbędny luz. Gdy mamy szybę do kominka o nietypowym kształcie do wykonania nowej niezbędny będzie rysunek, czasem może się zdarzyć, że nawet wysłany do nas szablon. Jak zmierzyć szybę do kominka z łukiem piszemy tutaj. Gdy szybę do kominka mamy już zmierzoną czas zamówić nową.
Zamówienie szyby do kominka
Oferujemy Państwu zamówienie szyby do kominka bez wychodzenia z domu i bez zbędnych rejestracji. Wystarczy zadzwonić do nas pod nr 697 525 884 i złożyć zamówienie. Telefonicznie odpowiemy na wszystkie pytania oraz wycenimy potrzebną szybę kominkową. Działamy ekspresowo. Jeszcze tego samego dnia szyba do kominka zostanie przygotowana według podanej przez Państwa specyfikacji. Następnie starannie spakujemy szybę i zostanie ona wysłana przez firmę Inpost. Żeby przyspieszyć proces wysyłki płatność odbywa się podczas dostawy u kuriera (za pobraniem).
Wybór szyby do kominka
Pozostaje jeszcze wybór szyby do kominka. Przygotowujemy szyby do kominka na wymiar, co oznacza, że to Państwo wybierają rodzaj szkła oraz zlecają specyfikację jego wykonania. W ofercie mamy tylko wysokiej jakości japońskie szkło żaroodporne Neoceram. Występuje ono w dwóch rodzajach. Szkło żaroodporne zwykłe oraz samoczyszczące. Główną zaletą szyb do kominka samoczyszczących jest łatwość utrzymania ich czystości. Sprawdzą się w kominkach, czy piecykach używanych na co dzień, lub znajdujących się w reprezentacyjnych częściach domu. Szyba do kominka samoczyszcząca ma delikatne refleksy, dzięki czemu nawet jeśli nie palimy w kominku, popiół, czy niedopałki będą mniej widoczne. Szkło żaroodporne jest uniwersalne. Nasze szyby do kominka będą pasowały zarówno do kominków jak i różnego rodzaju piecyków. Zamawiając u nas macie Państwo gwarancję, że zajmiemy się również krawędziami szyby kominkowej. Szlifowanie krawędzi szyby wzmacnia jej wytrzymałość mechaniczną i zapewnia bezpieczeństwo podczas montażu. Jeśli mają Państwo problem z decyzją, który rodzaj szyby do kominka wybrać, zapraszamy tutaj.
Wymiana szyby do kominka na własną rękę
Wymiana szyby do kominka to oczywiście nic trudnego, zawsze też służymy pomocą telefoniczną. Jeśli nie mają Państwo wprawy w drobnych naprawach domowych, do montażu można przygotować się oglądając dostępne materiały w sieci. Ramę w którą mamy wprawić nową szybę przygotowujemy oczyszczając ją dokładnie oraz delikatnie papierem ściernym. Jeśli to możliwe łatwiej montować będzie szybę na płasko np. na starym kocu, czy ręczniku. Po rozpakowaniu nową szybę umieszczamy na miękkiej powierzchni – nigdy nie stawiamy szyby na betonie czy płytkach! Jeśli jest taka potrzeba wymieniamy uszczelkę, sznur żaroodporny. Ma on różne umiejscowienie. Najczęściej w rowku na ramie. Montaż szyby do kominka najczęściej odbywa się poprzez zamontowanie jej na 4 śruby. Może się zdarzyć, że w tym miejscu będą podkładki, które będą wymagały uszczelki. Uszczelkę robimy ucinając sznur na odpowiednią długość. Montując szybę do kominka należy pamiętać o tym, że szyba potrzebuje luz od 2 do 5 mm – nigdy nie może „wchodzić” nam w ramę na styk. Jeśli popełniliśmy błąd podczas pomiaru, nie należy szyby kominkowej wciskać na siłę – i tak pęknie po pierwszym rozpaleniu. Śrub nigdy nie dokręcamy do końca. Wiadomo, montaż szyby do kominka wymaga spokoju i cierpliwości – szkło to materiał kruchy. Życzymy powodzenia!