Ile zapłacimy za szybę do kominka? Co wpływa na jej cenę? I czy musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami podczas wymiany szyby kominkowej? O tym poniżej.

szyba do kominka cena

Szyba do kominka – jeden z droższych rodzajów szkła

Szyba do kominka to szyba, która będzie używana w specjalnych warunkach – będzie miała kontakt z ogniem, wysoką temperaturą. Nic dziwnego, że skoro szyba kominkowa ma być wytrzymała termicznie, to jest wykonana z jednego z droższych rodzajów szkła. Cena szyby do kominka będzie znacząco różniła się od ceny zwykłej szyby float stosowanej np. w oknach, czy ramkach dekoracyjnych. Szyba kominkowa wycinana jest na wymiar ze szkła żaroodpornego, który jest specjalnym rodzajem spieków ceramicznych. Szyba do kominka to produkt do zadań specjalnych.

Szyba do kominka – co wpływa na cenę?

Na cenę szyby do kominka przede wszystkim wpływa jej wielkość. Cena szyb kominkowych liczona jest w metrach kwadratowych. Im większa będzie szyba, tym będzie droższa. Dodatkowym kosztem są również wycinanki we szkle – otwory, czy wykonanie łuku. Nie pobieramy jednak opłaty za szlifowanie krawędzi szkła – zawsze wykonujemy je gratis. Jeśli nie mają Państwo możliwości odebrania szyby do kominka u nas osobiście, do ceny szkła doliczymy również opłatę za przesyłkę.

Szyba do kominka w bardzo niskiej cenie

Kupując szybę do kominka należy zachować czujność i rozwagę. Wiadomo, ofert sprzedażowych jest wiele. Uwagę zwraca mocna różnica w cenie szyby do kominka. Jeśli znajdziemy szybę kominkową w cenie o połowę niższej (czy nawet więcej), warto upewnić się, czy producent na pewno sprzedaje szybę do kominka wykonaną ze szkła żaroodpornego. Na co możemy trafić? Na szyby hartowane – ich cena za metr jest niższa, jednak te szyby nie nadają się do bezpośredniego kontaktu z ogniem. Wytrzymują do temperatury ok 300ºC, następnie pękają na mnóstwo maleńkich odłamków. Szkło żaroodporne ma wytrzymałość termiczną do ok 900ºC, jest różnica, prawda? Więcej o szybach hartowanych pisaliśmy tutaj.

Szyba do kominka – czy są jakieś dodatkowe koszty?

U nas nie ma ukrytych, czy dodatkowych kosztów. Podpowiemy jednak, co może zwiększyć koszt wymiany szyby do kominka. Będzie to z pewnością zakup specjalistycznej uszczelki. Każdy model kominka, czy piecyka ma własne wymagania dotyczące uszczelnienia, które warto sprawdzić w specyfikacji. Uszczelki można kupić w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. My w gratisie dokładamy do każdej szyby do kominka sznur żaroodporny, czyli najbardziej popularną i uniwersalną uszczelkę. Podczas wymiany szyby kominkowej może okazać się, że warto wymienić blaszki, śruby, czy inne elementy mocowania szyby. Dojdą więc dodatkowe koszty. O tym jak wymienić szybę w kominku podpowiadamy tutaj.

Szyba do kominka – to ile zapłacimy?

Ile zapłacimy za szybę do kominka? Z racji mocno zmieniających się cen w hurtowniach, szyby do kominka wyceniamy telefonicznie pod numerem 697 525 884. Każdą szybę do kominka gratis szlifujemy, czyli wzmacniamy jej krawędź. Dokładamy również gratis sznur żaroodporny. Telefonicznie udzielamy informacji na temat czasu realizacji zamówienia oraz kosztach wysyłki. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *